Ikea apeluje o zwrot produktów. "Mogą pęknąć i spowodować oparzenia"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes
TVN24 / IkeaIkea wycofuje produkty z obrotu

Sieć sklepów meblowych Ikea wycofuje z obrotu miski, talerze i kubki HEROISK oraz TALRIKA - podano w komunikacie. Zaapelowano również do klientów, aby przestali używać wyżej wymienionych produktów i zwrócili je do sklepu.

W komunikacie podkreślono, że "bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem", dlatego podjęto środki ostrożności i zdecydowano się wycofać z rynku miski, talerze i kubki z serii HEROISK i TALRIKA.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Ikea wycofuje talerze, miski i kubki

"Mogą pęknąć i spowodować oparzenia wywołane kontaktem z ich gorącą zawartością. Wszystkie nasze produkty przechodzą testy i są zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami prawa. Pomimo to dotarły do nas informacje o przypadkach ich pęknięcia" - wyjaśniła Ikea.

W komunikacie poinformowano klientów, że "produkty z serii HEROISK i TALRIKA można oddać w każdym sklepie", gdzie "zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu", przy czym "dowód zakupu (paragon) nie jest potrzebny".

Sklep zachęcił klientów, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji, by dzwonili na bezpłatną infolinię pod numer telefonu 22 275 05 00.

"Ikea przeprasza za wszelkie niedogodności, jakie zaistniała sytuacja może spowodować" - napisano w komunikacie.

Wycofane z obrotu produktyikea.com

Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock