Nowa strategia giganta. IKEA rusza ze sprzedażą w sieci

TVN24 Biznes

Flickr (CC BY SA 2.0)Jak informuje IKEA to dopiero początek przygody firmy z zamówieniami online

Klienci sieci IKEA z Wrocławia i okolic jako pierwsi w Polsce mają możliwość zrobienia zakupów w sieci. Szwedzka firma podała, że na początku przyszłego roku sprzedaż mebli przez internet obejmie cały kraj. To element nowej strategii meblowego giganta, która zakłada także rozwój sklepów stacjonarnych.

Jak informuje IKEA to "dopiero początek przygody firmy z zamówieniami online". Przez internet możemy zamówić meble i akcesoria konieczne do ich funkcjonowania, np. gałki, zawiasy, oświetlenie szuflad. Natomiast usługa "Meble przez internet" nie oferuje jeszcze zakupu mniejszych artykułów, np. szklanek, koców czy pudełek.

Kiedy w całej Polsce?

Usługa dotyczy na razie sklepu IKEA we Wrocławiu, ale od lutego 2017 roku zamówienia przez internet będą mogli złożyć mieszkańcy wszystkich miast, w których znajdują się sklepy sieci. Natomiast kompleksowa sprzedaż internetowa w całej Polsce, z nową stroną internetową, meblami i akcesoriami rozpocznie się jesienią 2017 roku.

- W IKEA chcemy, żeby jak najwięcej Polaków miało dostęp do naszych inspiracji, produktów i serwisów. Wiemy, że nie wszyscy mieszkają blisko naszych sklepów i z różnych przyczyn nie mogą do nich dotrzeć. Dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, które traktujemy, jako dopełniające się elementy. Każdy ma za zadanie poprawić komfort zakupów naszych klientów. Docelowo usługa sprzedaży przez internet będzie dostępna na terenie całego kraju i obejmie zarówno meble jak i dodatki - tłumaczy Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

Dlaczego na razie tylko we Wrocławiu? "Jesteśmy firmą z ogromnym asortymentem, dlatego przy wprowadzeniu internetowej sprzedaży mebli potrzebne jest zapewnienie przystosowanego zaplecza logistycznego i magazynowego. Wrocław ma największe tego typu zaplecze" tłumaczy firma na swojej stronie internetowej.

Zakupy przez internet

Aż do uruchomienia kompleksowej sprzedaży internetowej, każdy klient może sprawdzić czy do jego domu zostaną dowiezione wybrane produkty, wpisując kod pocztowy na stronie internetowej firmy. Firma poinformował, że w ramach sprzedaży wielokanałowej wprowadzi możliwość dostarczenia zamówionych mebli do wyznaczonego Punktu Odbioru Zamówień. Pierwszy z nich powstanie w centrum handlowym TURAWA Park w Zawadzie k. Opola.

Nowa strategia zakłada także rozwój sieci sklepów stacjonarnych. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie dwóch sklepów - w Lublinie (2017 r.) i na warszawskiej Woli (2018 r.).

Anna Pawlak-Kuliga o swojej karierze w Ikea Polska:

Anna Pawlak-Kuliga o swojej karierze w Ikea Polska

Autor: tol//ms / Źródło: IKEA

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY SA 2.0)