Z kraju

Szwedzki koncern stawia na meble z Polski. Gigantyczna inwestycja

Z kraju

Polska przyciąga zagraniczne marki. Poznaj najważniejsze z nich
Polska przyciąga zagraniczne marki. Poznaj najważniejsze z nichtvn24bis.pl
wideo 2/4

Producent mebli IKEA Industry rozbudowuje fabrykę w Zbąszynku, w województwie lubuskim. Nowe obiekty zajmą łącznie 64 tysiące metrów kwadratowych, czyli tyle, ile wynosi powierzchnia dziewięciu boisk piłkarskich. Produkcja w nowym obiekcie ma ruszyć we wrześniu 2018 roku.

Wartość inwestycji szacuje się na 225 milionów złotych - podała w czwartek firma. Jak wskazano, obecnie fabryka zatrudnia 3,1 tys. osób, a po wybudowaniu nowej hali produkcyjnej i magazynu powstanie tu ponad 280 nowych miejsc pracy.

Dodatkowe miejsca pracy

"Po ukończeniu inwestycji zakłady IKEA Industry w Zbąszynku, Babimoście i Zbąszyniu będą zajmować łącznie 384 tysiące metrów kwadratowych - 71 boisk piłkarskich" - zaznaczono. "Lokalizacja, konkurencyjne koszty produkcji, wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy w Polsce i Zbąszynku - to główne powody podjęcia strategicznej decyzji o zwiększeniu produkcji właśnie tu" - zaznaczył, cytowany w komunikacie, Robert Zanichelli z IKEA Industry. Maksymalna wydajność nowej hali to, jak oblicza firma, 125 tysięcy sztuk mebli tygodniowo. Na pierwszy rok pracy zaplanowano produkcję na poziomie 5,9 mln sztuk. Realizacja tych założeń będzie możliwa dzięki wprowadzeniu większej automatyzacji procesów i zwiększeniu zatrudnienia o 280 pracowników.

Szwedzki koncern

IKEA Industry to część Grupy Inter IKEA. Jak podała firma, w Polsce IKEA Industry zatrudnia blisko 10 tysięcy pracowników w 16 zakładach produkcyjnych w 13 lokalizacjach; specjalizuje się w produkcji mebli z litego drewna oraz z płyt komórkowych i wiórowych.

IKEA Industry Zbąszynek tworzą fabryki w Zbąszynku, Zbąszyniu i Babimoście. Powstaje tu ponad 600 rodzajów mebli IKEA.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Earth

Pozostałe wiadomości