Seria syropu dla dzieci wycofana ze sprzedaży

Z kraju

Wiceminister zdrowia o e-zwolnieniach lekarskichtvn24
wideo 2/4

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży serii syropu dla dzieci o smaku truskawkowym Ibufen Forte. W produkcie wykryto wadę jakościową.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzja dotyczy produktu Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym (Ibuprofenum), 200 mg/5 ml, o numerze 031118 z datą ważności do listopada 2020 roku. Podmiotem odpowiedzialnym jest Medana Pharma, wchodząca w skład grupy Polpharma.

Jak poinformowano w komunikacie, do GIF "wpłynęła informacja o uzyskaniu wyniku poza specyfikacją przez wytwórcę w zakresie parametru zawartości ibuprofenu."

Ibufen Forte to produkt przeznaczony dla dzieci. Lek stosuje się w celu zwalczania bólu, gorączki, czy stanu zapalnego.

- Wycofanie serii z rynku ma charakter prewencyjny. Wielkość przekroczenia nie stanowi ryzyka przedawkowania dla pacjenta. Wycofanie dotyczy wyłącznie jednej serii produktu o numerze 031118. Pozostałe serie obecne na rynku spełniają wymogi specyfikacji i są dostępne dla pacjentów - poinformowała tvn24bis.pl dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA Magdalena Rzeszotalska.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-gif-wycofuje-popularny-syrop-dla-dzieci,nId,3197384#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

o numerze 031118 z datą ważności do listopada 2020 roku. Podmiotem odpowiedzialnym jest Medana Pharma. Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-gif-wycofuje-popularny-syrop-dla-dzieci,nId,3197384#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=fireJSyro

Autor: mp / Źródło: tvn24bis

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock