Hazardowa szara strefa w polskiej sieci. 9 na 10 zakładów nielegalnych

Z kraju

Bukmacherzy podkreślają, że działania Służby Celnej karzącej graczy, a nie nielegalnych operatorów, problemu nie rozwiążą

Wartość szarej strefy hazardu online w Polsce przekroczyła już 5 mld zł. Dziewięć na dziesięć internetowych transakcji bukmacherskich w naszym kraju zawieranych jest nielegalnie, alarmuje "Rzeczpospolita".

Legalnie działające firmy od lat apelują do Ministerstwa Finansów o uporządkowanie tego rynku. I teraz mają na to pomysł.

Ponad 18 tys. graczy

Po pierwsze - obniżenie podatku. A po drugie, legalni bukmacherzy chcą, by państwo blokowało dostęp do stron nielegalnych. - Takie rozwiązanie jest całkowicie zgodne z polskim prawem, przekonuje Zdzisław Kostrubała, członek Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Bukmacherzy podkreślają, że działania Służby Celnej karzącej graczy, a nie nielegalnych operatorów, problemu nie rozwiążą. - Zamiast w źródło problemu uderzają w obywateli - uważa Kostrubała. Służba Celna wytypowała ponad 24 tys. osób które brały udział w zagranicznych grach hazardowych. W tym gronie jest ponad 18 tys. graczy, którzy łącznie wygrali 27 mln zł.

Autor: pp/bgr / Źródło: PAP