Z kraju

Więcej turystów w Polsce. Skąd przyjeżdżają?

Z kraju

[object Object]
Morawiecki o turystach w Polsce
wideo 2/4

Liczba turystów w Polsce, którzy w pierwszym kwartale tego roku skorzystali z noclegów, wzrosła o ponad 443 tysięcy do 6,7 miliona - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS). To wzrost o ponad 7 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Urząd poinformował też, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku 2019 z bazy noclegowej w Polsce, w obiektach liczących więcej niż 10 miejsc noclegowych, skorzystało 5,4 mln turystów krajowych i 1,3 mln turystów zagranicznych. Rok wcześniej było ich odpowiednio 5 mln i 1,3 mln.

Najwięcej turystów z Niemiec

Jak poinformował GUS, w pierwszym kwartale najwięcej turystów zagranicznych korzystających z noclegów przyjechało do Polski z Niemiec - było ich 301,2 tys. Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Wielkiej Brytanii, których przyjechało niemal 131,7 tys. Trzecie miejsce z liczbą prawie 124,9 tys. osób zajęła Ukraina. Najmniej turystów zdecydowało się do Polski przyjechać z Tajwanu - było ich 895 i z Cypru - 938. Z danych GUS wynika ponadto, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku udzielono turystom w Polsce 16,8 mln noclegów. Rok wcześniej w tym samym czasie udzielono ich 15,8 mln.

Autor: mp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości