Grupa Azoty z dobrymi wynikami. Zysk trzykrotnie większy niż rok temu

Z kraju

Grupa AzotyWpływ na tak dobre wyniki spółki miał m.in. istotny wzrost sprzedaży nawozów wieloskładnikowych w tym kwartale w porównaniu z tym samym okresem 2014

Grupa Azoty Police osiągnęła w pierwszym kwartale 2015 roku 51 mln zł zysku - trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie ub. roku - poinformowali w środę w Szczecinie przedstawiciele zarządu spółki.

Przychody ze sprzedaży produktów polickiej spółki osiągnęły poziom 746 mln zł wobec 632 mln notowanych w tym samym kwartale roku 2014, czyli były wyższe o ponad 110 mln zł.

Rośnie sprzedaż

Jak podkreśliła wiceprezes firmy Anna Podolak, wpływ na tak dobre wyniki spółki miał m.in. istotny wzrost sprzedaży nawozów wieloskładnikowych w tym kwartale w porównaniu z tym samym okresem 2014. Sprzedaż wzrosła o 62 tys. ton - dodała.

Tłumaczyła, że Police wróciły do starych odbiorców na lokalnym rynku, ponieważ do Polski nie trafiały w tym okresie importowane wcześniej nawozy z Rosji.

Rosjaninie próbowali wejść na nasz rynek stosując dość niskie ceny nawozów, lecz u nich pojawił wysoki popyt na nawozy i prawdopodobnie zapadła biznesowa decyzja pozostaniu na własnym rynku - wyjaśniła Podolak. Dodała, że dość aktywny był także eksport polickich nawozów, głównie do Niemiec. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. jest jedną z największych firm chemicznych w Polsce wchodzących w skład Grupy Azoty SA. W 2014 roku przychody Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. wyniosły 2,4 mld zł przy zysku netto na poziomie 83 mln zł. Łącznie "Police" zatrudniają ok. 2400 pracowników.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Grupa Azoty