TVN24 Biznes | Z kraju

Kolejki tirów na przejściach granicznych z Białorusią. Czas oczekiwania to nawet 33 godziny

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Jak rozwiązać kryzys na granicy? Kwaśniewski o trzech celach Alaksandra Łukaszenki
Jak rozwiązać kryzys na granicy? Kwaśniewski o trzech celach Alaksandra Łukaszenki TVN24
wideo 2/5
TVN24Jak rozwiązać kryzys na granicy? Kwaśniewski o trzech celach Alaksandra Łukaszenki

Nawet 33 godziny wynosi czas oczekiwania na rozpoczęcie odprawy przez polsko-białoruskie przejście graniczne. Na wyjazd z naszego kraju na terytorium Białorusi wciąż czekają setki samochodów ciężarowych.

W związku z kryzysem migracyjnym w poprzedni wtorek o godz. 7 rano zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy, a podróżni kierowani są na przejścia w Bobrownikach w województwie podlaskim lub Koroszczynie (Kukuryki) w województwie lubelskim. Wpłynęło to na wydłużenie czasu oczekiwania na przekroczenie polsko-białoruskiej granicy przez samochody ciężarowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wjazd na Białoruś - przejścia graniczne Bobrowniki i Koroszczyn

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa podała, że w środę wieczorem kierowcy ciężarówek chcący wyjechać na Białoruś przez przejście w Bobrownikach musieli czekać 27 godzin. Według informacji dostępnych na rządowych stronach, w czwartek około godz. 7 czas oczekiwania wydłużył się do 33 godzin.

W ciągu ostatniej zmiany (dwunastu godzin) w Bobrownikach odprawiono 299 tirów, które wyjechały na Białoruś. Przed przejściem czeka wciąż 700 ciężarówek. Łącznie w ciągu ostatniej doby odprawiono 582 ciężarówki - informowała podlaska KAS w środę wieczorem.

W środę o poranku czas oczekiwania na rozpoczęcie odprawy wynosił 29 godzin, a kolejka ciężarówek miała wtedy 15 km, a na odprawę czekało 600 tirów. Według wciąż obowiązujących komunikatów z aplikacji RSO (Regionalny System Ostrzegania), obowiązuje strefa buforowa, która zaczyna się przed miejscowością Waliły Stacja. Strefa służy sprawnej organizacji ruchu na dojeździe do przejścia. W miarę odpraw na granicy, ciężarówki są sukcesywnie przepuszczane do pierwszej strefy.

Przejście w Bobrownikach jest obecnie jedynym drogowym polsko-białoruskim przejściem granicznym w Podlaskiem, które obsługuje ruch towarowy.

Setki ciężarówek oczekują na wjazd na Białoruś również przed towarowym przejściem granicznym w Koroszczynie. .- Funkcjonariusze w ciągu ostatnich 12 godzin odprawili 541 pojazdów ciężarowych na wyjeździe z Polski, a w kolejce czeka 500 pojazdów - przekazał w środę wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Lublinie Michał Deruś.

Z rządowej strony wynika, że szacunkowy czas oczekiwania tirów na odprawę w Koroszczynie w czwartek o poranku wynosi 7 godzin.

PAP/Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Raporty:
Pozostałe wiadomości