Świąteczne zakupy last minute. Godziny otwarcia sklepów

TVN24 Biznes

Premier Morawiecki o przedłużeniu ograniczeń handlowychtvn24
wideo 2/3

W przedświąteczną sobotę sklepy będą pracować krócej. W związku z pandemią obowiązuje ograniczenie liczby klientów oraz godziny dla seniora.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w tym sobotę poprzedzającą Wielkanoc - wszystkie sklepy tego dnia mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14.00. Dłużej mogą być czynne tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

W związku z epidemią i ograniczeniami na przykład dotyczącymi liczby klientów większość sieci zdecydowała o wydłużeniu godzin otwarcia placówek przed świętami.

Godziny otwarcia

Sklepy Biedronki sobotę otwarte będą do 14.00, ale płatności przy kasie przyjmowane do 13.55 - poinformowała sieć.

Jak poinformowało biuro prasowe Tesco, w sobotę sklepy sieci będą czynne do 13.00.

Z informacji podanych na stronie internetowej sieci Kaufland wynika, że w sobotę przed Wielkanocą markety sieci otwarte są do 13.00.

Lidl również zmienił godziny otwarcia sklepów przed świętami, w Wielką Sobotę dyskonty będą pracować do 13.30. Również markety sieci Dino 11 kwietnia pracują do 13.30.

Sieć Netto podała, że w sobotę jej sklepy będą pracować do 13.00. Również wszystkie sklepy pod szyldem Auchan w przedświąteczną sobotę czynne będą do 13.00.

Większość sklepów sieci Carrefour w sobotę przed Wielkanocą otwarta do 13.00.

Jak poinformowało biuro prasowe sieci Żabka, ich sklepy są czynne od 6.00 do 22.00. "Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Dlatego decyzję o otwarciu sklepów w Wielką Sobotę, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach" - podała sieć.

Ograniczenia

W związku z pandemią w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby w przeliczeniu na jedną kasę. Przed wejściem do sklepu trzeba obowiązkowo zakładać rękawiczki. W godzinach od 10 do 12 tylko osoby powyżej 65. roku życia mogą zrobić zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach.

Powyższe ograniczenia mają obowiązywać do 19 kwietnia.

OGRANICZENIA HANDLOWE W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM. LISTA >

Autor: tol / Źródło: PAP