Planujesz zakupy w weekend? Sklepy będą otwarte krócej, sprawdź ich godziny pracy

Z kraju

Minister Rafalska o zakazie handlu w niedzieleTVN24 BiS
wideo 2/4

Na wszystkich planujących zakupy w najbliższy weekend czekają utrudnienia. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi sklepy będą czynne krócej, o czym już teraz informują sieci handlowe.

W dniach świątecznych, 16 i 17 kwietnia, wszystkie sklepy będą nieczynne, ale Polacy mają dużo czasu, by zrobić zakupy jeszcze w sobotę.

Jak się okazuje, w Wielką Sobotę niektóre sklepy mają być otwarte nawet do 18.00. "Wszystkie sklepy Tesco w Polsce zostaną zamknięte o godz. 18:00. Ponowne ich otwarcie nastąpi we wtorek 18.04 w standardowych godzinach" - czytamy w komunikacie biura prasowego Tesco. Podobnie mają pracować sklepy Netto, Auchan, Kaufland. Do godziny 17:00 będą natomiast otwarte sklepy Carrefour i E.Leclerc.

Godziny otwarcia

Tymczasem, jak poinformowało tvn24bis.pl biuro prasowe Jeronimo Martins, w najbliższą sobotę wszystkie sklepy sieci Biedronka będą czynne do godziny 16:00. "Decyzja o skróceniu godzin otwarcia sklepów Biedronka w tym dniu została podjęta przez kierownictwo sieci ze świadomością, jak ważne są dla pracowników przygotowanie i spędzenie Świąt Wielkanocnych z bliskimi. Jednocześnie wzięto pod uwagę potrzeby klientów, którzy w ostatniej chwili przed świętami będą jeszcze mogli zrobić zakupy" - dodano.

Natomiast 13 i 14 kwietnia sklepy Biedronka będą pracować do godz. 22:00. Wyjątkiem mogą być pojedyncze placówki, a o informacje o godzinach otwarcia klienci znajdą w poszczególnych sklepach sieci.

Także do godziny 22:00 w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będą otwarte sklepy Lidl. W sobotę zakupy w tej sieci będzie można zrobić w godzinach 8-16.

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock