Przegląd prasy. Gminy celują w rodziny z 500 plus

Z kraju

Nysa jeszcze przed wyborami wprowadziła "bon wychowawczy"

Polska lokalna idzie za przykładem z góry - zaczyna pomagać małżeństwom z dziećmi - pisze "Puls Biznesu" i podaje przykłady, jak gminy wspierają dzietność.

Działanie rządowego programu Rodzina 500 plus sprawiło, że samorządy wzięły sobie sprawy demografii i przyszłych pokoleń bardziej do serca. Takich inicjatyw jest wciąż jak na lekarstwo, ale w gminach widać zwrot w polityce rodzinnej.

Rodziny z dziećmi

- Rodziny z dziećmi to dobry kapitał, bo są gwarantem rozwoju - mówi Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik w woj. warmińsko-mazurskim. Kurzętnik wkrótce znów zaproponuje działki za pół ceny rodzinom z całej Polski. Pierwszy przetarg rozsławił miasto i to nie tylko w kraju - podobno materiał o nim wyemitowała m.in. niemiecka telewizja. Samorządowym prymusem polityki prorodzinnej w Polsce była jednak do tej pory Nysa (woj. opolskie), która wkrótce planuje podobny przetarg na 26 działek dla młodych po ślubie.

Nysa rozdaje bony

Jeszcze przed rządowym programem Rodzina 500 plus Nysa wprowadziła jako pierwsza w Polsce swój "bon wychowawczy". Płaci rodzinom po 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko od 13. miesiąca do ukończenia sześciu lat.

Jak oszczędzać z 500 plus? Zobacz materiał TVN24 BiS:

Jak oszczędzać z 500 plus?TVN24 BiS

Autor: msz//ms / Źródło: PAP

Raporty: