Wznowili produkcję po dużej awarii. "Zakładamy, że szybko nadrobimy zaległości"

Z kraju

Samochodowy boom trwa. Polacy najczęściej wybierają trzy markiTVN24 BiS
wideo 2/4

Po tygodniowej przerwie wynikającej z awarii technicznej w fabryce Opla w Gliwicach wznowiono produkcję - poinformował dyrektor do spraw Public Relations w Oplu Wojciech Osoś. Pracownicy w tym czasie mieli dni wolne, które będą odpracowywać.

- Zakładamy, że szybko będziemy w stanie nadrobić zaległości. Sukcesywnie i zgodnie z planem będziemy dalej realizować nasze zadania produkcyjne - zapewnił Osoś.

Do awarii doszło 23 sierpnia. Informowaliśmy o niej jako pierwsi. Jak podał wówczas Osoś, na wydziale tłoczni gliwickiego zakładu w wyniku awarii technicznej doszło do unieruchomienia jednej z trzech linii pras. W związku z awarią produkcja w zakładzie została wstrzymana.

Rekordowa liczba samochodów

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapewnieniami, dziś (od drugiej zmiany, czyli godz. 14) produkcja została wznowiona - powiedział. W związku z tygodniową awarią pracownicy mieli te dni wolne. Będą je odrabiać "zgodnie z przyjętym harmonogramem". Gliwicki zakład wyprodukował w ubiegłym roku rekordową liczbę ponad 200 tys. samochodów; w tym roku zakłada produkcję na podobnym poziomie. Głównym modelem fabryki jest Opel Astra piątej generacji. Od 1 sierpnia Opel należy do francuskiej Grupy PSA - właściciela marek Peugeot, Citroen i DS. Jak informowano wówczas, francuski koncern motoryzacyjny PSA sfinalizował przejęcie Opla i Vauxhalla od General Motors za 1,3 mld euro. Tym samym powstał drugi co do wielkości, po Volkswagenie, producent samochodów w Europie.

Autor: mb//bgr / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: opel.com