Wafle wycofywane ze sprzedaży. "Potencjalne zagrożenie dla zdrowia"

Z kraju

Ten sam produkt, różny skład. Komentarz prezesa UOKiKTVN24 BiS
wideo 2/2

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży trzech partii wafli kukurydzianych jednej z marek. Powodem jest przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia aflatoksynami.

Firma Good Food Products w komunikacie na swojej stronie poinformowała o zanieczyszczeniu produktów wafli kukurydzianych aflatoksynami pochodzącymi z ziarna kukurydzy użytego do produkcji wafli.

"Na podstawie informacji otrzymanej od dostawcy ziarna i na podstawie wyników badań laboratoryjnych potwierdzone zostało przekroczenie poziomu aflatoksyn powyżej limitu prawnego" - dodano.

Wycofane produkty

Chodzi o następujące produkty:

- Good Food solone wafle kukurydziane 105 gramów, EAN 5900125001836, data minimalnej trwałości: 6 września 2019,

- Good Food solone wafle kukurydziane 105 gramów, EAN 5900125001836, data minimalnej trwałości: 7 sierpnia 2019,

- Good Food wafle kukurydziane z ziołami prowansalskimi 105 gramów, EAN 5900125004752, data minimalnej ważności: 7 września 2019.

Numer partii jest umieszczany na tylnej części opakowania, powyżej kodu kreskowego.

Jak czytamy w komunikacie producenta, w porozumieniu z sieciami handlowymi działającymi w Polsce rozpoczęto już wycofywanie partii zanieczyszczonych produktów. "Pozostałe produkty z innych partii produkcyjnych nie zostały zanieczyszczone i są bezpieczne do spożycia" - podkreślili przedstawiciele Good Food Products.

Osoby posiadające zakupione poniżej produkty z wymienionej partii są proszone o kontakt z firmą. Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, "nie należy spożywać wafli kukurydzianych o numerach partii/datach minimalnej trwałości wskazanych w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia".

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock