Partia jaj z salmonellą wycofana ze sprzedaży

Z kraju

Partia jaj z salmonellą wycofana ze sprzedażyGIS
wideo 2/3

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące stwierdzenia pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj. "Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo" - wskazano w komunikacie.

Jak podano w komunikacie, obecność bakterii Salmonella Enteritidis wykryto na powierzchni skorupek jaj.

Salmonella na skorupkach jaj

Chodzi o "jaja kurze z chowu klatkowego 10 sztuk, klasa A, klasa wagowa M". Data minimalnej trwałości będąca jednocześnie numerem partii: 20.05.2019 (12). Kod na skorupkach jaj: 3-PL14271307.

Producentem jest Ferma "Złote Jajko" z Gozdowa (województwo mazowieckie).

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

Jak czytamy w komunikacie, o wyniku badania Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała: Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sierpcu, właściwego ze względu na siedzibę producenta oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żurominie, właściwego ze względu na siedzibę zakładu pakowania jaj.

GIS poinformował, że spółka Eurocash, w której pobrano próbkę produktu, uruchomiła procedurę wycofania produktu z obrotu handlowego. "Komunikat o konieczności wycofania towaru z wadliwej partii został przekazany również klientom" - czytamy.

"Nie należy spożywać jaj"

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że "nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia".

"Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami" - dodano.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock