Produkt wycofany ze sprzedaży. "Może stwarzać zagrożenie dla zdrowia"

Z kraju

Kontrola żarówek i opraw oświetleniowych w sklepach. Cała lista zastrzeżeńUOKiK
wideo 2/4

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży kubków z pokrywką jednej z firm. Powodem jest stwierdzenie w próbkach produktu migracji formaldehydu. "Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaprzestanie korzystania i niezwłoczne zwrócenie produktu do sklepu" - zaapelował producent.

GIS poinformował w komunikacie, że w próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu, czyli przenikanie cząsteczek tego związku do żywności na poziomie, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Kubek wycofany ze sprzedaży

Ze sprzedaży wycofano "Bamboo Kubek z pokrywką 430ml 8,5x14cm", marki Affek Design by Mondex. Symbol produktu - HTBB2240, kod kreskowy - 5902643322240.

Producentem kubka jest spółka Mondex Anna i Jerzy Affek z siedzibą w Olsztynie.

ZOBACZ KOMUNIKAT

Firma w komunikacie na swojej stronie zwróciła się "z uprzejmą prośbą o zaprzestanie korzystania i niezwłoczne zwrócenie produktu do sklepu".

Wszyscy ci, którzy zakupili kubek są proszeni o wypełnienie formularza dostępnego na stronie spółki, a następnie zapakowanie produktu do transportu i oczekiwanie na odbiór produktu przez kuriera.

Jak wynika z komunikatu, następnie konsumenci mają otrzymać zwrot kosztów zakupu na podany w formularzu numer rachunku bankowego.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sklep.mondex.pl