Suplement diety wycofany ze sprzedaży. Wysoki poziom ołowiu i rtęci

Z kraju

Dieta a ryzyko chorób
wideo 2/3

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne przed zakupem suplementu diety "Klin-Kler" Capsules i zlecił zwrot produktu lub jego zniszczenie. Powodem jest bardzo wysoki poziom ołowiu i wysoki poziom rtęci występujący w kapsułkach.

Badanie laboratoryjne zostało wykonane w akredytowanym laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Jak czytamy w uzasadnieniu wydanym przez GIS, powodem wycofania ze sprzedaży produktu jest bardzo wysoki poziom ołowiu i wysoki poziom rtęci. Chodzi o jedną partię kapsułek wyprodukowanych przez firmę Ekong International z siedzibą w Londynie w Wielkiej Brytanii:

- produkt "Klin-Kler" Capsules (zawierający 40 kapsułek po 300 mg), numer partii 31-12-2020 z datą minimalnej trwałości do 31 grudnia 2020 roku

Zobacz zdjęcie produktu

Niebezpieczny dla zdrowia

W ocenie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny osoba dorosła, która spożywa ten preparat zgodnie z zaleceniami producenta, jest narażona na znaczne przekroczenie toksykologicznych wartości dla ołowiu, wyznaczających bezpieczeństwo produktu. GIS ostrzega, że ten suplement jest niebezpieczny dla zdrowia i nie powinien być spożywany. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: GIS