Z kraju

Chusteczki dla dzieci wycofane z rynku. Ryzyko "podrażnień i ewentualnych infekcji"

Z kraju

Jakub Bielak o przewożeniu dzieci w fotelikach po Europietvn24
wideo 2/4

Nivea Polska zdecydowała o wycofaniu z rynku dwóch serii chusteczek toaletowych Bambino Dzieciaki - poinformował w środę Główny Inspektorat Sanitarny. Podczas testów jakości wykryto, że układ konserwujący we wspomnianych partiach produkcyjnych nie spełniał wewnętrznych standardów jakości.

GIS przekazał, że dobrowolna decyzja o wycofaniu produktów została podjęta przez firmę jako środek zapobiegawczy, ponieważ podczas testów jakości wykryto, że układ konserwujący w tych partiach produkcyjnych nie spełniał wewnętrznych standardów jakości.

Zaburzenia w układzie konserwującym – jak wyjaśnił Sanepid – mogą prowadzić do obecności bakterii, które z kolei stwarzają "ryzyko pojawienia się nieprzyjemnego zapachu produktu, podrażnień czy ewentualnych infekcji skóry".

Wycofane partie

Dobrowolne wycofanie dotyczy wyłącznie dwóch partii produktu. Są to:

- chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu gruszki nr 95828, EAN – kod kreskowy – 5900017071114 (partia nr 92355008 PD), o terminie przydatności 11/2021,

- chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki o zapachu brzoskwini nr 95829, EAN – kod kreskowy 5900017071138 (partia nr 92345008 PD), o terminie przydatności 11/2021. GIS podał, że konsumenci są proszeni o zaniechanie używania tych produktów i mają możliwość ich zwrotu do miejsca zakupu – nawet niepełnych opakowań, bez konieczności posiadania paragonu. Chusteczki spłukiwane toaletowe Bambino Dzieciaki są przeznaczone do oczyszczania i pielęgnacji skóry dziecka.

Chusteczki BambinoGIS

Autor: mp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock