Większych zakupów nie zrobisz. Sprawdź, gdzie możesz się poratować

TVN24 Biznes

Adam Abramowicz o zmianach w zakazie handlu w niedzieleTVN24 BiS
wideo 2/3

W czwartek możesz mieć problemy ze zrobieniem zakupów. Powodem jest przypadające na ten dzień Boże Ciało. W związku z tym zamkniętych będą supermarkety, ale są pewne wyjątki.

Uroczystość Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

W tym roku wypada ono 15 czerwca i wszyscy planujący zakupy na ten dzień muszą przygotować się na utrudnienia.

Godziny otwarcia

W związku ze świętem nieczynne będą wszystkie sklepy Biedronka. W czwartek zakupów nie zrobimy także we wszystkich sklepach takich sieci, jak Dino, Kaufland, Polomarket, Netto, Piotr i Paweł, Stokrotka, Mila, Lidl, Tesco, Auchan oraz E.Leclerc.

Na zrobienie zakupów nie ma również co liczyć również w sklepach marki Carrefour i Market. "Sklepy Express i Globi pracują według indywidualnie ustalonych godzin otwarcia" - poinformowano na stronie.

Przedstawiciele wskazują, że decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. "Sklepy, które zostaną otwarte będą czynne jednak krócej niż zwykle - w zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców w godzinach: od 9:00 do 19:00 lub 11:00 do 21:00" - czytamy.

Zakupy zrobimy również w małych osiedlowych placówkach, pod warunkiem, że za kasą stanie właściciel. Należy pamiętać, że czynne pozostaną też stacje benzynowe i działające tam sklepy.

Zakaz handlu obejmuje w Polsce następujące dni ustawowo wolne od pracy: - 1 stycznia – Nowy Rok, - 6 stycznia – Święto Trzech Króli, - Wielkanoc (święto ruchome; dwa dni), - 1 maja - Święto Pracy, - 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja, - pierwszy dzień Zielonych Świątek (święto ruchome), - dzień Bożego Ciała (święto ruchome), - 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, - 1 listopada – Wszystkich Świętych, - 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, - 25 grudnia i 26 grudnia – Boże Narodzenie.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock