Wysyp przetargów na drogi. Zyskają Warszawa, Szczecin, Inowrocław

Z kraju

tvn24GDDKiA zapowiada wiele przetargów we wrześniu 2016 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada, że jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone nowe przetargi na 15 odcinków dróg. Budżet to ponad 4 mld zł, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma zacząć przetargi już w tym miesiącu.

Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa zapowiedział podczas piątkowej konferencji prasowej, że do końca tego roku GDDKiA uruchomi przetargi na budowę 15 nowych odcinków dróg i autostrad o wartości ponad 4 mld zł.

Autostrada A2 z nowym wylotem

Przetarg będzie ogłoszony na autostradę A2 w od węzła Lubelska w Warszawie do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Wokół stolicy przetargi będą dotyczyły: wlotu drogi S7 Grójec - Warszawa, drogi ekspresowej S17 Warszawa Zakręt - węzeł Lubelska oraz wiaduktu w Legionowie.

Nowe przetargi zostaną także rozpisane na odcinek S7 w okolicy lotniska w Pyrzowicach, odcinek pomiędzy drogą S3 a autostradą A6 (Kijewo - Rzęśnica), odcinek drogi S10 w okolicy Szczecina (obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa) na obwodnicę Nowego Miasta Lubawskiego i zakończenie budowy obwodnicy Inowrocławia.

Większość prac w tych przetargach ma się zakończyć do 2020 roku.

Jacek Bojarowicz, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad powiedział, że odcinki będą uruchamiane tak, aby nie kumulować przetargów w jednym okresie. Nie będzie więcej niż trzy przetargi w ciągu tygodnia, tak aby firmy budowlane mogły spokojnie przygotować oferty.

GDDKiA o dzikach na A4:

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24