Zmiana na stanowisku prezesa Gaz-Systemu

Autor:
kris/dap
Źródło:
PAP
Kossowski o znaczeniu Baltic Pipe dla Europy
Kossowski o znaczeniu Baltic Pipe dla EuropyTVN24
wideo 2/5
TVN24Kossowski o znaczeniu Baltic Pipe dla Europy

Tomasz Stępień rezygnuje z funkcji prezesa Gaz-Systemu i odchodzi ze składu zarządu z dniem 30 listopada 2022 roku - wynika z komunikatu spółki gazowej. Od 1 grudnia nowym prezesem będzie Marcin Chludziński.

"Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM informuje, że Pan Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu GAZ-SYSTEM, jak również ze składu Zarządu z dniem 30 listopada 2022 roku. (...). Jednocześnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki (...) z dniem 1 grudnia 2022 roku powołało Pana Marcina Chludzińskiego na Członka Zarządu i powierzyło mu funkcję Prezesa Zarządu GAZ-SYSTEM" - poinformowano w komunikacie.

Gaz-System - zmiana prezesa

Marcin Chludziński w latach 2018-2022 pełnił funkcję prezesa KGHM Polska Miedź, a w latach 2016-2018 kierował Agencją Rozwoju Przemysłu.

Jak informuje Gaz-System, Chludziński posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu spółkami prawa handlowego, nadzorze korporacyjnym, projektach restrukturyzacyjnych i transformacji firm. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Marcin Chludziński był prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu ARP

Wcześniej w środę Gaz-System podał, że gazociąg Baltic Pipe od 30 listopada osiągnął pełną przepustowość.

"Od stycznia bieżącego roku zwiększyliśmy przepustowość terminala LNG w Świnoujściu. W tym roku uruchomiliśmy również gazociągi na Litwę i Słowację. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że zadanie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego Polski, postawione przed Gaz-Systemem, zostało zrealizowane" - powiedział cytowany w komunikacie odchodzący prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości