Fundusz Mieszkań na Wynajem. Kilkuset chętnych na pierwsze lokale

Z kraju

tvn24Mieszkania na wynajem znajdują się w Poznaniu na ul. Saperskiej

Od 7 stycznia, kiedy poznaliśmy pierwsze ofert w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem, zainteresowanie pierwszą pulą 49 mieszkań wyraziło kilkaset osób - informuje BGK Nieruchomości. Chodzi o blok przy ulicy Saperskiej w Poznaniu.

BGK informuje, że w ciągu trzech pierwszych dni od startu projektu chęć najmu mieszkania zgłosiło ponad 400 osób. Największym zainteresowaniem cieszyło się dwupokojowe mieszkanie z aneksem kuchennym o powierzchni 35 metrów kwadratowych. Chęć jego wynajęcia zgłosiły aż 64 osoby. "Obecnie wobec pierwszych osób, które się zgłosiły, rozpoczęła się procedura weryfikacji pod kątem zdolności do regulowania czynszu i możliwości spełnienia warunków związanych z najmem okazjonalnym. Zgodnie z zasadami Funduszu Mieszkań na Wynajem, osoby które pierwsze zgłosiły chęć najmu oraz pomyślnie przejdą procedurę weryfikacji, po 1 marca będą mogły podpisać umowę najmu i wprowadzić się do wybranych lokali" - czytamy w komunikacie.

Kolejne mieszkania

Z ofertą dostępnych mieszkań można zapoznać się na stronie jakusiebie.pl. W budynku przy ul. Saperskiej na oddanie czeka kolejnych 75 mieszkań. Trwają także analizy kolejnych projektów “budynków zlokalizowanych w największych aglomeracjach: warszawskiej, trójmiejskiej, krakowskiej, wrocławskiej, łódzkiej, poznańskiej i śląskiej”. Łącznie będzie to ponad 3 tys. mieszkań.

- Duże zainteresowanie naszą ofertą i jej dobre przyjęcie przez rynek jest dla nas dowodem na to, że segment najmu instytucjonalnego w Polsce ma szanse na dynamiczny rozwój. Do tej pory istniała luka na rynku najmu, którą idealnie i w dobrym momencie wypełnił Fundusz Mieszkań na Wynajem. Nasza oferta spotkała się z tak dobrym przyjęciem m.in. dzięki możliwości podpisania długoterminowej umowy najmu ze stabilnym partnerem, dającym poczucie bezpieczeństwa, możliwości zameldowania się w wynajmowanym mieszkaniu i wsparciu dla najemców, które będziemy oferować - podkreślił cytowany w komunikacie Ryszard Słowiński, prezes Zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Na wynajem

Fundusz Mieszkań na Wynajem (Fundusz Sektora Mieszkań na Wynajem FIZ AN - PAP) powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Jego celem jest zwiększenie dostępności lokali na wynajem w Polsce. Za inwestycje w ramach programu oraz za proces związany z wynajmem mieszkań odpowiada spółka BGK Nieruchomości S.A. Jedynym inwestorem w Funduszu Mieszkań na Wynajem jest BGK. Fundusz działa na zasadach komercyjnych, w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych.

Autor: mn//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24