FT: amerykański bank mocno zwiększy zatrudnienie w Warszawie

Z kraju

Morawiecki: JP Morgan na 99,9 proc. ulokuje siedzibę w Polsce
wideo 2/3

Goldman Sachs planuje zatrudnić w swojej siedzibie w Polsce około 250 nowych osób. To oznacza, że warszawski oddział banku zwiększy obsadę do ponad 750 pracowników.

O zamiarze zwiększenia zatrudnienia w Goldman Sachs poinformował we wtorek dziennik "Financial Times", który rozmawiał z Brentem Watsonem, szefem polskiego oddziału.

Warszawskie biuro Goldman Sachs zostało otwarte w 2011 roku i zatrudnia obecnie ponad 525 pracowników w działach technologii, operacji i HR.

Watson zadeklarował, że do końca 2018 roku liczba pracowników ma się zwiększyć do 750-800. Dyrektor nie wyklucza dalszej ekspansji banku, ale - jak zaznaczył - nie chce podawać żadnych liczb. Nowe osoby mają dostać stanowiska w dziale operacyjnym, technologicznym, zarządzania ryzykiem, księgowym/finansowym i HR

Jednocześnie Watson zaprzeczył, że decyzja ma związek z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Praca w banku

Jak odnotowuje "Financial Times" Polska stała się interesującym miejscem dla banków do zakładania swoich oddziałów. Przede wszystkim ze względu na relatywnie wysoki poziom kształcenia na uniwersytetach i niskie pensje pracowników - wyjaśniono.

JP Morgan wcześniej w tym roku zadeklarował stworzenie 3 tys. miejsc pracy, o czym poinformował dyrektor zarządzający JP Morgan Steve Cohen.

Według źródeł Reutera Goldman Sachs ma też podpisać umowę najmu nowego biura w Mediolanie, by wzmocnić obecność na włoskim rynku w sytuacji, gdy Wielka Brytania szykuje się do opuszczenia Unii Europejskiej. Goldman Sachs Group to jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, założony w 1869 roku oraz mający swoją siedzibę w Nowym Jorku.

Autor: ps/ms / Źródło: Financial Times, tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk / Wikipedia ( CC BY-SA 3.0)