Nowa tania linia lotnicza wchodzi do Polski. Oferuje codzienne połączenia

Z kraju

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecieTVN24 BiS
wideo 2/5

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice zyskał nowe połączenia międzynarodowe. Od kwietnia przyszłego roku Flydubai zacznie latać ze stolicy Małopolski do Dubaju. To pierwsza trasa z Polski taniego przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Trasa pomiędzy miastami będzie obsługiwana przez najnowsze Boeingi 737 MAX 8, które Flydubai zaprezentował na Dubai Airshow w listopadzie. Prezes Kraków Airport podkreślił, że loty do Dubaju to pierwsze połączenie Krakowa z krajami Zatoki Perskiej. - Linia lotnicza Flydubai potwierdziła trafność analiz prowadzonych przez krakowskie lotnisko. To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską - ocenił. Linie Flydubai współpracują z narodowym przewoźnikiem Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co umożliwi pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń dalekodystansowych, które w swojej ofercie posiadają te linie.

Codzienne loty Kraków - Dubaj rozpoczną się 8 kwietnia 2018 roku.

Loty do Kijowa

To nie jedyne nowe połączenie z krakowskiego lotniska. Władze portu lotniczego poinformowały w środę, że po kilku latach przerwy wracają bezpośrednie połączenia ze stolicy Małopolski do Kijowa. Będzie je realizować największa ukraińska linia lotnicza Ukraine International Airlines (UIA).

Połączenia na lotnisko Kijów-Boryspol od 26 grudnia będą wykonywane sześć razy w tygodniu, a od 8 stycznia codziennie z wykorzystaniem samolotów typu Embraer 145 Regional Jet. - Oferta nowego, tradycyjnego przewoźnika lotniczego i poszerzenie siatki połączeń o wschodni kierunek potwierdza atrakcyjność gospodarczą i turystyczną Małopolski - ocenił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Władze portu zwracają uwagę, że Kraków to drugie najbardziej znane miasto i trzecie w rankingu najlepszych miast do inwestowania i mieszkania wśród obywateli Ukrainy. Stolicę Małopolski w zeszłym roku odwiedziło 110 tys. ukraińskich turystów, co daje 158 proc. więcej niż rok wcześniej. W Krakowie uczy się ponad 5 tysięcy ukraińskich studentów, a ponad 90 proc. wszystkich zagranicznych uczniów w Krakowie stanowią obywatele tego państwa.

Popularne lotnisko

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło blisko 5 mln pasażerów, a prognoza na ten rok zakłada odprawienie około 5,2 miliona osób.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock