Pierwszy miesiąc "flirtowania" na torach. PKP Intercity pokazało wyniki

Z kraju

PKP IntercitySkłady Flirt3 na tory wyjechały 13 grudnia 2015 roku

Ponad 1000 zrealizowanych kursów, około 600 tys. przejechanych kilometrów i ponad 217 tys. pasażerów na pokładach, to rezultat, jaki zanotowały pociągi Flirt3 w pierwszym miesiącu na torach - informuje PKP Intercity.

Składy Flirt3 wyprodukowane przez konsorcjum Stadler Polska-NEWAG SA na tory wyjechały 13 grudnia 2015 roku, wraz z nowym rozkładem jazdy.

Duże zainteresowanie

Jak czytamy w komunikacie na stronie przewoźnika, każdego dnia 16 składów obsługuje 32 połączenia kategorii InterCity (IC), a 4 pojazdy zasilają rezerwę. Od początku kursowania pojazdy Flirt3 przejechały około 600 tys. kilometrów i przewiozły ponad 217 tys. pasażerów.

Największą popularnością cieszyły się połączenia pomiędzy Warszawą i Bydgoszczą, Krakowem i Szczecinem czy Krakowem i Bydgoszczą.

Na pokładach pociągów podróżowało blisko 1700 dzieci, przewieziono 88 rowerów i 758 zwierząt. 60 proc. pasażerów, którzy kupowali bilet na połączenie obsługiwane pociągami Flirt3 zdecydowała się na jego zakup w tradycyjnej kasie, a 33 proc. transakcji dokonało przez Internet.

Ponadto, podczas pierwszego miesiąca serwisowania składów, firma Stadler Polska - producent pojazdów, wsypała do piasecznic 12 ton piasku, wlała 500 litrów płynu do spryskiwaczy oraz użyła 100 litrów płynu do czyszczenia technicznego.

Po Pendolino na tory wyjechał Flirt. Materiał "Faktów" TVN:

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity