Producent lemoniady przegrał z Yoko Ono. Poszło o nazwę popularnego napoju

Z kraju

Pierwszy kontrakt Beatlesów idzie pod młotekTVN24 BiS
wideo 2/3

Polska firma produkująca napoje bezalkoholowe będzie musiała zmienić nazwę produktu po tym, jak o swoje prawa do niej upomniała się żona Johna Lennona, Yoko Ono. Sprawa zakończyła się zawarciem przedsądowej ugody.

Chodzi o przedsiębiorstwo, produkujące lemoniady i napoje typu kola pod nazwą "John Lemon", które weszła w spór z wdową po Lennonie.

Zdaniem żony zmarłego Beatlesa nazwa napojów nawiązuje do nazwiska jej nieżyjącego męża. Z oświadczenia firmy w związku z tym, w marcu tego roku zaczęła upominać się o jej prawa przeciwko polskim, jak i zagranicznym dystrybutorom tych napojów.

Jak wynika z informacji, nazwisko John Lennon jako znak towarowy zostało przez Yoko Ono zarejestrowane ponad rok temu w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Firma deklaruje, że nazwę swoich napojów również zastrzegła w tym samym urzędzie już w 2014 roku. Jednak, chcąc uniknąć kosztów sądowych, właściciele firm zdecydowali się zawrzeć ugodę z Yoko Ono.

Zgodnie z nią firma nie będzie już sprzedawać napojów pod dotychczasową nazwą. Ugoda dotyczy tylko konkretnych napojów "John Lemon". Inne produkty firmy, które nie nawiązują do nazwiska Beatlesa, pozostaną bez zmian.

CZYTAJ CAŁY KOMENTARZ FIRMY

O komentarz poprosiliśmy również przedstawicieli Yoko Ono, do momentu publikacji nie nadesłali oni odpowiedzi na nasze pytania.

"John Lemon" to niewielka firma z Katowic, która na polskim rynku napojów działa od 2012 roku. Jest częścią większego przedsiębiorstwa, które sprzedaje swoje produkty m.in. w Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Autor: ps/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock