Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Uważaj na takie maile

Z kraju

SchutterstockPoczta Polska ostrzega przed fałszywymi mailami

Informacje o nieodebranej przesyłce, wezwanie do zapłaty za jej przechowanie - m.in. takie treści pojawiają się w wiadomościach, które wysyłane są przez oszustów podszywających się pod Pocztę Polską. Mogą one zawierać złośliwe wirusy wyłudzające numery kont bankowych.

Nadawca fałszywych maili podszywa się pod Pocztę Polską i może próbować wyłudzić poufne informacje, takie jak dane logowania czy numery kont bankowych. Jak czytamy na stronie PP, wiadomość zawiera zwykle linki do stron internetowych lub plik ZIP (np. E-Awizo 24-03-2016.docm).

Nie otwierać!

Operator pocztowy zaleca, aby nie otwierać podejrzanych wiadomości oraz ignorować załączniki i odnośniki - mogą one bowiem zawierać szkodliwe oprogramowanie. Na stronie internetowej Poczty Polskiej zaprezentowano treść przykładowego maila:

Przykładowa treść fałszywego mailaPoczta Polska

„Poczta Polska nie wysyła automatycznych powiadomień z adresów uslugi.pocztowe@poczta-polska.pl oraz awizo@poczta-polska.pl, ani nie dołącza do wiadomości żadnych załączników" - głosi komunikat na oficjalnej stronie Poczty Polskiej.

Fałszowali e-maile i czyścili konta. Łupem hakerów mogło paść miliard dolarówTVN24 Biznes i Świat

Autor: ag//km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Schutterstock