Fala rezygnacji na kolei. Minister zaskoczony

Z kraju


Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk z zaskoczeniem przyjął informację o dymisji szefów PKP PLK S.A. Andrzeja Filipa Wojciechowskiego oraz PKP Cargo Adama Purwina - poinformował w poniedziałkowym komunikacie resort infrastruktury.

Rezygnację złożył również Członek Zarządu spółki PKP PLK S.A. Karol Depczyński.

"Sytuacja pod kontrolą"

- Jestem bardzo zaskoczony podaniem się do dymisji szefów PKP Cargo i Polskich Linii Kolejowych, tym bardziej że wdrażamy nowy rozkład jazdy - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - Jest to zachowanie nieodpowiedzialne, gdy Prezes i Członek Zarządu ds. finansowych PKP PLK S.A. opuszczają swoje stanowiska w momencie, gdy do końca roku należy rozliczyć 13,5 mld zł przeznaczonych na realizację inwestycji kolejowych - dodał. - Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale zarządy PKP PLK oraz PKP Cargo pracują normalnie. W najbliższym czasie zostaną wyłonione osoby, które zajmą stanowiska w zarządzie spółki PLK. Procedury powoływania szefa PKP Cargo są bardziej zawiłe, ale już wkrótce zostaną wdrożone - wskazał minister Andrzej Adamczyk.

- Obie spółki, których prezesi podali się dziś do dymisji, przejmujemy z dużą ilością niewiadomych i problemów do pilnego rozwiązania. Już wkrótce nowe zarządy w pełnych składach zajmą się ich rozwiązywaniem. Sytuacja w tych spółkach jest pod kontrolą - zapewnił szef resortu.

Karuzela zmian

W poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa PKP PLK złożył Andrzej Filip Wojciechowski oraz członek zarządu spółki Karol Depczyński.

Andrzej Filip Wojciechowski został prezesem zarządu PKP PLK w maju br. W styczniu 2013 r. został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu – dyrektora ds. restrukturyzacji PKP PLK. Wcześniej pracował w PKP jako dyrektor zarządzający ds. strategii. Karol Depczyński od 2012 r. był członkiem zarządu, dyrektorem ds. finansowych i ekonomicznych w PKP PLK. To kolejna zmiana we władzach spółek kolejowych. Także w poniedziałek rezygnację ze skutkiem natychmiastowych złożył prezes PKP Cargo Adam Purwin. Kilkanaście dni temu rezygnację złożył z kolei prezes całej grupy PKP Jakub Karnowski i członek zarządu Piotr Ciżkowicz.

Nowy rozkład, krótsze podróże i wygodne Flirty na torach:

Autor: mb / Źródło: PAP

Raporty: