Fabryka sushi z polskim kapitałem chce podbić świat

Z kraju

PAPFabryka sushi z polskim kapitałem chce podbić rynki

Ta fabryka powstała dzięki Polakom, ale zajmuje się dość egzotycznym produktem. - Dzięki innowacyjnym technikom produkcji wydłużono termin przydatności produktów, co wyróżnia fabrykę spośród konkurencji - przekonuje Dariusz Tubacki z zarządu firmy. Firma produkująca sushi zapowiada nie tylko ekspansję na zagraniczne rynki, ale też podbój małych miejscowości w Polsce.

Fabryka sushi znajduje się w małym Robakowie i zatrudnia ok. 30 osób. - Przy pomocy ciekłego azotu w tunelu kriogenicznym jesteśmy w stanie schłodzić gotowy produkt do temperatury +2 stopnie Celsjusza. Zachowanie ciągu chłodniczego na całym etapie produkcji oraz zastosowanie modyfikowanej atmosfery do pakowania gotowego produktu pozwala na wydłużenie terminu przydatności do 6 dni, co wyróżnia nasz produkt spośród konkurencji - podkreśla Tubacki.

Ambitne plany

Firma, rozpoznawalna w wielkich aglomeracjach chce trafić ze swoimi produktami także do małych miejscowości. Fabryka ma zamiar też podbić zagranicę. Według planów spółki Sushi Factory w przyszłym roku produkty fabryki mają trafić na zagraniczne rynki, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Zachodniej i Turcji. Zakład przy produkcji posługuje się międzynarodowym standardem bezpieczeństwa żywności BRC, uzyskał też najwyższy Certyfikat Inspekcji Weterynaryjnej, pozwalający na handel z kontrahentami z całej Unii Europejskiej.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu