TVN24 Biznes | Z kraju

Promocja Polski podczas Expo w Dubaju. Zgłosiła się rekordowa liczba firm

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Gowin o odmrażaniu gospodarki w maju
Gowin o odmrażaniu gospodarki w majuTVN24
wideo 2/9
TVN24Gowin o odmrażaniu gospodarki w maju

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda poinformował, że pod koniec kwietnia będzie znana wstępna lista firm, które zaprezentują swoją ofertę w polskim pawilonie podczas wystawy Expo w Dubaju. Wydarzenie ma się rozpocząć 1 października 2021 roku.

Krzysztof Drynda wskazał, że prace budowlane związane z polskim pawilonem są zaawansowane. Realizuje je konsorcjum Grupa MTP-FM Aldentro. - Pawilon będzie ukończony w okresie wakacyjnym. W PAIH pracujemy też nad programem gospodarczym, który wypełni pół roku trwania wystawy i będzie odpowiedzią na po-pandemiczną rzeczywistość - powiedział.

Dodał, że trwają też prace nad szeregiem inicjatyw gospodarczych, które będą towarzyszyć Expo. - Na przykład 6 grudnia planujemy Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, na które zbieramy zgłoszenia poprzez stronę internetową www.expo.gov.pl i już widzimy bardzo duże zainteresowanie wśród polskich firm - powiedział Drynda.

Na początku 2022 roku PAIH ma też zorganizować Forum Gospodarcze Polska-Afryka. - To będą wydarzenia, które z punktu widzenia regionu, w którym odbywa się wystawa, mają duży potencjał dla polskiego biznesu - mówił.

PAIH planuje również Polish Game Show. - Ta mocno rozwijająca się branża jest dużym atutem naszego kraju, co też będziemy chcieli mocno zaznaczyć w Dubaju - wskazał szef Agencji.

Zwrócił uwagę, że w polskim pawilonie przedsiębiorcy będą mogli rezerwować przestrzenie biznesowe na potrzeby spotkań, by prowadzić rozmowy z potencjalnymi partnerami na miejscu. - Aby Expo w Dubaju przyniosło naszym przedsiębiorcom oczekiwane sukcesy, chcemy ich przygotować do tego wydarzenia. W związku z tym zaplanowaliśmy cykl webinariów informacyjnych - zapowiedział Krzysztof Drynda.

Jak wskazał, firmy zainteresowane udziałem w Expo mogły ubiegać się o dofinansowanie na ten cel w ramach wsparcia zapewnianego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. - Wyniki kolejnego naboru będą znane w czerwcu, ale już teraz wiemy, że do programu zgłosiła się rekordowa liczba ponad 400 firm - powiedział.

Drynda zapowiedział, że pod koniec kwietnia znana będzie wstępna lista firm, które zaprezentują swoją ofertę w polskim pawilonie podczas wystawy w Dubaju. - Zamkniemy ocenę zgłoszeń w pierwszej turze trzeciej edycji Programu Partnerskiego, który daje możliwość współpracy z PAIH w charakterze partnerów-sponsorów wyposażenia Pawilonu Polski lub wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy do udziału w kolejnych turach – firmy mogą zgłaszać się przez cały czas, aż do stycznia 2022 roku - wskazał.

Expo w Dubaju

Expo w Dubaju będzie pierwszą światową wystawą zorganizowaną w kraju arabskim. Zgodnie z decyzją Biura Wystaw Światowych, ze względu na pandemię COVID-19, Expo 2020 w Dubaju zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021 roku a 30 marca 2022 roku.

Celem obecności Polski na Expo w Dubaju jest wzmocnienie wizerunku kraju na arenie międzynarodowej, jak i promocja gospodarcza.

Za udział Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju odpowiedzialna jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Instytucją nadzorującą projekt jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości