Kumulacja w loterii sięgnęła sufitu. Imponująca kwota do wygrania

Z kraju

Psycholog o zwycięzcach loterii
wideo 2/4

W ostatnim losowaniu największej europejskiej loterii Eurojackpot żaden z uczestników nie wytypował poprawnie wszystkich numerów. Oznacza to, że główna wygrana przewidziana na najbliższe losowanie sięga 90 milionów euro - w Polsce 390 milionów złotych.

Jest to największa możliwa kwota do wygrania. Zgodnie z regulaminem, jeśli najbliższe losowanie znów nie wyłoni zwycięzcy, powiększana jest pula na wygrane II stopnia.

Numery, które wylosowano w ostatni piątek, to: 9, 12, 28, 32, 48 oraz 7, 8. W Polscedwie osoby, które poprawnie wytypowały w sumie sześć cyfr (4+2) zadowolą się wygranymi IV stopnia - po blisko 418 tys. złotych.

O loterii

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Na polski rynek wprowadził ją we wrześniu ub.r. Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 milionów euro wypłacane są w tej walucie, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w złotych.

Piątkowe wygrane w Polsce:

Autor: ahug//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock