Gigantyczna kumulacja w nowej loterii. Do zgarnięcia 94 miliony złotych

Z kraju

Jakie są szanse na wygraną w Lotto?TVN24 BiS
wideo 2/4

94 miliony złotych - tyle można wygrać w najbliższym losowaniu nowej gry, czyli Eurojackpot. W piątek nikomu nie udało się wskazać kompletu liczb. Ale i tak gra zakończyła się szczęśliwie dla jednego z Polaków, który jest właścicielem kuponu z wygraną drugiego stopnia. Dostanie ponad 2,5 miliona złotych.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o pierwszej osobie, która wygrała milion w Eurojackpot. Jednak piątkowa wygrana jest 2,5 raza wyższa.

"Wygraną II stopnia powiększyła nadwyżka będąca wypadkową liczby zawartych w Polsce zakładów oraz kursu wymiany złotego na euro" - przypomina polski organizator loterii.

Oprócz 2,5 mln złotych w Polsce padła wygrana m.in. 408 tys. zł i 21 tys. zł oraz aż 41 wygranych w wysokości ponad 1 tys. zł.

Szczęśliwe liczby to: 2, 12, 15, 29, 44 oraz 7 i 10.

Eurojackpot - wygrane, które padły w Polsce w piątkowym losowaniuLotto

Ponieważ nikt nie wygrał głównej nagrody, w kolejnym losowaniu kumulacja wyniesie aż 94 mln zł.

Przy czym warto pamiętać, że zwycięzca musi oddać fiskusowi podatek od wygranej w wysokości 10 procent.

Nowa gra

Eurojackpot to nowa rozrywka w Polsce. Piątkowe losowanie, które odbywa się w Helsinkach, było dopiero trzecim tego typu w naszym kraju.

To gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku i obecnie funkcjonuje w 18 krajach. Wygranych jest aż 12 stopni. Gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia to 10 mln euro.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił.

Losowanie odbywa się w każdy piątek od 20.00 do 21.00.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż te oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne.

Oprócz Polski mogą w niej uczestniczyć gracze z 17 państw europejskich, m.in. takich jak: Niemcy, Dania, Estonia, Finlandia, Holandii, Włochy, Hiszpania, Norwegia.

Autor: ps/gry / Źródło: tvn24bis.pl