TVN24 Biznes | Z kraju

Jest nowy prezes Energi

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Mateusz Morawiecki o dopłatach do rachunków za prąd
Mateusz Morawiecki o dopłatach do rachunków za prąd TVN24
wideo 2/4
TVN24Mateusz Morawiecki o dopłatach do rachunków za prąd

Energa ma nowego prezesa. Rada nadzorcza spółki powierzyła tę funkcję Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak, dotychczasowej wiceprezes Energi do spraw korporacyjnych. Waksmundzka-Olejniczak od lipca tego roku pełniła obowiązki prezesa po odwołaniu z tej funkcji Jacka Golińskiego.

Zarząd spółki Energa poinformował w komunikacie, że w środę rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powierzeniu Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak "z dniem 27 października 2021 roku funkcji Prezesa Zarządu Spółki VI Kadencji, w miejsce dotychczas sprawowanej funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Korporacyjnych".

Waksmundzka-Olejniczak od lipca br. pełniła obowiązki prezesa Energi. Stało się tak na skutek odwołania ze składu zarządu prezesa Jacka Golińskiego. Nie podano wówczas przyczyn jego odwołania. Jacek Goliński stał na czele spółki od grudnia 2019 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Kim jest Iwona Waksmundzka-Olejniczak?

Iwona Waksmundzka-Olejniczak od 7 maja 2020 roku zasiada w Zarządzie Energa SA. Od lutego 2018 roku jest także związana ze spółką PKN Orlen, najpierw jako dyrektor Biura Relacji Inwestorskich, a następnie od lutego 2019 roku jako Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich.

"Zasiada w radach nadzorczych Unipetrol, Orlen Upstream Sp. z o.o. i jest wiceprzewodniczącą rady nadzorczej Baltic Power sp. z o.o." - czytamy w komunikacie Energi.

Spółka podkreśliła, że Waksmundzka-Olejniczak posiada szerokie doświadczenie w sektorze bankowym. W latach 2016-2017 na stanowiskach menadżerskich w Banku Ochrony Środowiska nadzorowała obszar bankowości prywatnej, a następnie bankowości korporacyjnej. W latach 2013-2016 jako menadżer w Plus Banku odpowiadała za budowę, kształtowanie i realizację strategii marketingowej oraz polityki komunikacji zewnętrznej. Z kolei w latach 2002-2012 w Invest Banku zarządzała bankowością detaliczną i odpowiadała za kształtowanie oferty produktowej oraz budowę i realizację strategii banku. W przeszłości pracowała również w Banku Współpracy Europejskiej.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Posiada dyplom Executive MBA przyznany przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu. Ukończyła także studia podyplomowe "Project Management" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Energa jest - jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej - jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Energa

Pozostałe wiadomości