Energa odwołała prezesa. Pracował niecały miesiąc

Z kraju

Rzecznik Grupy Energa o zakończeniu współpracy z Mariuszem Gajdątvn24
wideo 2/2

Rada nadzorcza Energi odwołała prezesa Arkadiusza Siwko - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie. To już siódma zmiana prezesa w spółce od kwietnia 2015 roku. Siwko stanowisko piastował od 2 lipca.

Arkadiusz Siwko od grudnia 2015 roku był prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zrezygnował ze stanowiska w lutym ubiegłego roku. Wcześnej Siwko był m.in. prezesem Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP), obecnie wchłoniętej przez PERN, szefem Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych (1991-92), kiedy kierował nim Antoni Macierewicz. Zasiadał też w radzie nadzorczej PKN Orlen.

Karuzela z prezesami

29 czerwca 2018 roku rada nadzorcza Energi powołała Siwko z dniem 2 lipca na stanowisko prezesa. Wcześniej obowiązki prezesa pełniła Alicja Barbara Klimiuk. Obowiązki objęła w lutym, po tym, jak z funkcji prezesa spółki zrezygnował Daniel Obajtek, obecnie prezes Orlenu.

Firma od kwietnia 2015 roku miała w sumie już siedmiu prezesów. Kolejno tę funkcję pełnili Andrzej Tersa, Roman Pionkowski, Dariusz Kaśków, Jacek Kościelniak (p.o.) i wspominani już Daniel Obajtek, Alicja Barbara Klimiuk (jako p.o) i odwołany właśnie Arkadiusz Siwko.

Kluczowa spółka

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Zysk netto Grupy Energa wyniósł w 2017 r. 773 mln zł. EBITDA wyniosła 2 mld 160 mln zł. Na 2018 r. Energa planuje nakłady 1,3 mld zł w dystrybucji i ponad 0,4 mld zł w wytwarzaniu.

Autor: msz//sta / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ENERGA

Tagi:
Raporty: