Będzie rewolucja w dowodach osobistych

Z kraju

MSWOd marca ub.r. weszły nowe dowody osobiste

Elektronicznych dowodów osobistych można się spodziewać pod koniec 2018 roku. Być może będą one zintegrowane z innymi dokumentami, np. prawem jazdy czy kartą ubezpieczenia zdrowotnego - powiedziała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Szefowa resortu zaznaczyła, że ministerstwo cyfryzacji pracuje nad wprowadzeniem e-dowodów z ministerstwami: Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Zdrowia. Jak zwróciła uwagę, są to prace od podstaw. - To jest projekt, który odziedziczyliśmy kompletnie niewykonany po poprzednikach. W ramach tego projektu nic nie zrealizowano, więc zaczynamy kompletnie od początku - mówiła minister Streżyńska i wyjaśniła, że na razie nie rozstrzygnięto z jakim innym dokumentem e-dowód można by połączyć.

Nowy dowód

Jak zauważyła minister, są różne interesy z czym ten plastikowy dokument z warstwą elektroniczną można połączyć - czy z prawem jazdy, czy z kartą ubezpieczenia zdrowotnego. To jest dużo decyzji do podjęcia - zauważyła . Według niej w 2018 roku e-dowody będą gotowe. - Myślę, że raczej pod koniec 2018 r. można się spodziewać dowodu z warstwą elektroniczną, zintegrowanego być może z innymi dokumentami - podsumowała Streżyńska.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska o internetowej rewolucji. Fragment programu "Jeden na Jeden" w TVN24 (04.04.2016):

Minister cyfryzacji: dowód osobisty bez wychodzenia z domutvn24

Autor: mb//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: MSW

Raporty: