Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Rosyjscy szpiedzy i wolna Wigilia

Z kraju

tvn24Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W piątek w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o wzmożonej aktywności wywiadowczej rosyjskich dyplomatów. Zastanowimy się też, czy Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy oraz ile warte są aniołki Victoria’s Secret.

Kilka dni temu holenderskie myśliwce, które w ramach misji Baltic Air Policing stacjonują w polskiej bazie w Malborku, przechwyciły nad Bałtykiem dwie rosyjskie maszyny myśliwsko-bombowe. We wtorek poinformowano, że litewskie siły zbrojne zostały postawione w stan podwyższonej gotowości bojowej w reakcji na rosyjską aktywność wojskową, która wzrosła na lądzie, morzu i w powietrzu.

Rosjanie są aktywni nie tylko nad Bałtykiem ale też wywiadowczo. 1/3 dyplomatów rosyjskich to szpiedzy. W TVN24 Biznes i Świat dyskusja o tym, czy to zjawisko powinno nas dziwić?

Wolne w Wigilię?

Wigilia jako dzień wolny od pracy to tak atrakcyjne hasło, że warto przyjrzeć mu się bliżej. Czy to rozwiązanie rzeczywiście stanowiłoby bardzo duże udogodnienie dla pracownika?

Eksperci Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP uważają, że wprowadzenie kolejnego ustawowego dnia wolnego nie jest dobrym rozwiązaniem. Co więcej, taka zmiana byłaby niekorzystna nie tylko dla większości przedsiębiorców i pracodawców, lecz także dla niektórych pracowników.

Wolna od pracy Wigilia Bożego Narodzenia kosztowałaby gospodarkę 3,2 mld zł, Związkowcy uważają, że w takim dniu pracownicy powinni mieć wolne. Święta coraz bliżej, a co za tym idzie w sklepach coraz większe tłumy. Nie zapominajmy o wsparciu dla potrzebujących. O tym, jak można pomagać opowie na naszej antenie Janina Ochojska.

Aniołki warte fortunę

CNN wycenił aniołki Victoria’s Secret. Zastanowimy się, skąd wziął się ich fenomen i kto na nim zarabia? Victoria's Secret to czołowy sprzedawca detaliczny bielizny oraz artykułów drogeryjnych, który zdominował swoją branżę za pomocą nowoczesnych kolekcji inspirowanych modą, prestiżowych zapachów oraz kosmetyków, uznanych modelek oraz znanych na całym świecie pokazów mody.

Autor: ToL//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: tvn24