Gospodarcze obietnice kandydatów na prezydenta. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


W piątek w TVN24 Biznes i Świat będziemu analizować gospodarcze i polityczne zapowiedzi kandydatów na prezydenta. Bronisław Komorowski i Andrzej Duda spotkali się wczoraj na ostatniej debacie przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi. Wśród tematów, które poruszono znalazły się kwestie gospodarcze, m.in. emerytury, problem "frankowiczów", repolonizacji banków oraz podatki.

O godz. 10.15 naszym gościem będzie prof. Longin Pastusiak, który odpowie na pytanie, dlaczego polskim politykom brakuje luzu i jak ten luz wygląda na świecie. 15 minut później, Agatona Kozińskiego z "Polska The Times" zapytamy, co usłyszeliśmy a czego zabrakło w temacie polityki zagranicznej.

Pomysł na gospodarkę

Pięć minut przed godz. 11.00 ekonomiści Marek Zuber i Ignacy Morawski opowiedzą, jakie tematy gospodarcze zostały przez kandydatów na prezydenta pominięte w debacie. Tą samą kwestię poruszą także o godz. 14.10 Stanisław Gomułka z BCC oraz Grażyna Piotrowska-Oliwa. O godz. 11.30 Leszek Mellibruda, psycholog i ekspert ds. wizerunku opowie o mowie ciała polityków. Kto wyglądał jak zwycięzca a kto tylko zwycięzcę udawał? Przeanalizujemy każdy gest, ruch i… krawaty.

O sprawy społeczne, poruszane przez Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudę, o godz. 14.40 zapytamy prof. Marka Górę.

O godz. 15.40 gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan oraz prof. Marian Noga, były członek Rady Polityki Pieniężnej.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat