Afera szpiegowska i ostatni dzień na PIT. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

US NavyNiemcy pomagali Amerykanom w inwigilacji Francji?

W środę w TVN24 Biznes i Świat opowiemy o doniesieniach niemieckich mediów, które informują o tym, że tamtejszy wywiad zagraniczny BND pomagał służbom amerykańskim w inwigilowaniu urzędników francuskiego MSZ i urzędu prezydenckiego oraz Komisji Europejskiej. Na naszej antenie także ostatnie wskazówki dotyczące zeznań podatkowych. Podpowiemy też, jakie pułapki prawne czekają na turystów w egzotycznych krajach.

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" oraz stacje telewizyjne NDR i WDR doniosły w czwartek, że stacja nasłuchowa BND w Bad Albing w Bawarii wykorzystywana była przez wiele lat do podsłuchiwania wysokich rangą urzędników MSZ i Pałacu Elizejskiego w Paryżu oraz Komisji Europejskiej w Brukseli.

Nie zapomnij się rozliczyć

To już absolutnie ostatni dzwonek na rozliczenie się z dochodów za ubiegł rok. Na złożenie PIT-a mamy czas tylko do końca dnia. Tym, którzy nie zdążą grożą kary. W programie "Otwarcie Dnia" na wasze pytania dotyczące rozliczenia będzie odpowiadał Paweł Blajer.

Tym, którzy wybierają się egzotycznych krajów na urlop, podpowiemy, jakie czekają na nich pułapki co może im grozić za nieświadome złamanie prawa.

Problemy z kosmicznym transportem

Jeśli w najbliższym czasie nie uda się nawiązać kontaktu z transportowym statkiem kosmicznym Progress M-27M, może on 3-4 maja wejść w atmosferę, gdzie spłonie - podały w środę źródła w agencji kosmicznej Rosji. Progress wiózł na ISS ponad 2,5 tony ładunku.

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: US Navy