Dramat imigrantów w drodze do Europy. Wtorek w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

WikipediaImigranci giną w drodze do Europy

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, jak rozwiązać problem nielegalnej imigracji. Będziemy też w Wlk. Brytanii, która świętuje urodziny królowej Elżbiety II i czeka na narodziny Royal Baby. Odpowiemy również na pytanie, dlaczego na targach motoryzacyjnych w Szanghaju zabraknie modelek.

Szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna zapowiedział w poniedziałek w Luksemburgu, że jeżeli UE przyjmie plan dotyczący rozwiązywania problemu nielegalnej imigracji, to Polska musi przygotować się do udziału w tych działaniach.

Schetyna uczestniczył w poniedziałek we wspólnym spotkaniu szefów MSZ i MSW państw UE na temat sytuacji na Morzu Śródziemnym, gdzie w miniony weekend w katastrofie kutra, którym uciekinierzy z Afryki usiłowali się przedostać do Włoch, mogło zginąć nawet 950 osób.

Szaleństwo na Wyspach

Brytyjska królowa Elżbieta II obchodzi 89. urodziny. Uroczystości oficjalne odbędą się w czerwcu. Tymczasem Wlk. Brytanię ogarnęło szaleństwo na punkcie Royal Baby. Brytyjczycy odliczają już dni do narodzin drugiego dziecka książęcej pary. Księżna Kate urodzi je w szpitalu St. Mary's w Paddington w Londynie otoczona najlepszą opieką medyczną w Anglii.

Gościem TVN24 Biznes i Świat będzie historyk dr Janusz Sibora.

Manewry z Francuzami

Na poligonie w Drawsku Pomorskim rozpoczęły się wspólne polsko-francuskie manewry. Jak zapowiedział ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler, do Polski po raz przyjadą czołgi Leclerc. Ambasador będzie naszym gościem o godz. 11.15.

Gdzie są kobiety?

Na rozpoczynających się jutro w Chinach Szanghaj Motor Show nie zabraknie nowości ze świata motoryzacji. Zabraknie natomiast pięknych kobiet, kojarzonych zazwyczaj z takimi wydarzeniami. Dlaczego tak się stanie? Odpowiemy w TVN24 Biznes i Świat. O godz. 15.40 naszym gościem będzie Adam Kornacki z TVN Turbo oraz Roman Dębecki, zastępca redaktora naczelnego "Auto Świat".

Autor: ToL//bgr / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia