Pół roku premier Kopacz i nowa rosyjska ofensywa. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Pół roku premier Kopacz, zapowiedź kolejnej rosyjskiej ofensywy na Ukrainie, zbrojenia w NATO i problemy Grecji - te tematy zdominują we wtorek antenę TVN24 Biznes i Świat.

W TVN24 Biznes i Świat przeanalizujemy sześć miesięcy Ewy Kopacz na stanowisku premiera RP. Dzisiaj szefowa rządu podsumuje ten okres i powie o zrealizowaniu 50 proc. zapowiedzi z expose. Na konferencję prasową premier Kopacz zapraszamy o godz. 14.00.

Nowy atak?

Naszych gości zapytamy, czy możliwa jest nowa rosyjska ofensywa na Ukrainie. Taki scenariusz przewiduje emerytowany amerykański generał Wesley Clark. Jego zdaniem wznowienie walk na wschodzie Ukrainy wydaje się bliskie, a Ukraińcy spodziewają się nowej rosyjskiej ofensywy po Wielkanocy, ale jeszcze przed obchodami rocznicy końca II wojny światowej 9 maja.

Wyścig zbrojeń

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg opowiedział się w poniedziałek za współpracą Paktu Północnoatlantyckiego i UE we wspieraniu Ukrainy, Mołdawii i Gruzji, by państwa te nie dały się zastraszyć Rosji. Apelował też o większe wydatki na obronność. Jak na apele Stoltenberga zareaguje Warszawa?

Koniec czasu

UE i przedstawiciele Grecji kontynuowali w poniedziałek negocjacje ws. pomocy finansowej dla Aten, uwarunkowanej przyjęciem przez Grecję programu reform. Rozmowy przedłużają się, ponieważ lista przedstawiona przez Grecję jest niekompletna - poinformowała KE. Negocjacje z grupą brukselską nie mogą się jednak przedłużać w nieskończoność; grecki skarb państwa jest pusty, a Ateny w kwietniu muszą swym różnym kredytodawcom spłacić pożyczki na sumę 820 mln euro. Co więcej, około 20 kwietnia w państwowej kasie może już zabraknąć pieniędzy na pensje w sektorze publicznym.

Autor: tol / Źródło: TVN24 Biznes i Świat, PAP