Wypadek lotniczy Harrisona Forda i portfel Cristiano Ronaldo. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatHarrison Ford ranny w w wypadku samolotu

W piątek w TVN24 Biznes i Świat opowiemy m.in. o katastrofie samolotu, który pilotował sławny aktor Harrison Ford. Zajrzymy także do portfela piłkarza Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Zastanowimy się też, kto dozbroi ukraińską armię.

Mały zabytkowy samolot pilotowany przez Harrisona Forda rozbił się w czwartek na polu golfowym w Los Angeles. Aktor doznał poważnych obrażeń, lecz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ford pilotował jednosilnikowy zabytkowy samolot z 1942 roku, który w kilkanaście minut po starcie z lotniska w Santa Monica spadł na teren pola golfowego. Według CNN, 72-latek doznał obrażeń głowy; niewykluczone są również złamania. Jak zauważa agencja Assosiated Press był to najpoważniejszy wypadek gwiazdy kina w karierze.

Najbogatszy piłkarz

210 mln euro - na tyle wyceniono majątek Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Realu Madryt jest na pierwszym miejscu w rankingu najbogatszych piłkarzy.

Na zarobki Ronaldo składają się występy w Realu Madryt we wszystkich rozgrywkach, a także gra w drużynie narodowej. Ważnym źródłem dochodu są dla Portugalczyka również kontrakty reklamowe ze znanymi firmami, nie tylko tymi związanymi ze sportem.

Broń dla Ukrainy

Przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner i inni republikańscy i demokratyczni liderzy izby niższej amerykańskiego Kongresu wezwali prezydenta Baracka Obamę, by pilnie udzielił zgody na pomoc wojskową dla Ukrainy.

W opublikowanym w czwartek liście do prezydenta przedstawiciele Izby Reprezentantów "wzywają, by szybko zaaprobował dodatkowe wysiłki w celu wsparcia Ukrainy w jej staraniach mających na celu obronę jej suwerennego terytorium, w tym poprzez dostarczenie ukraińskiej armii śmiercionośnej defensywnej broni".

Jak zapowiedział w piątek w TVN24 minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, na razie nie ma tematu sprzedaży polskiej broni Ukrainie. - To jest dla nas ważny sąsiad, ważny partner gospodarczy" - powiedział. - Natomiast włączanie się Polski dostawami broni w obecny konflikt - jestem przekonany, że takiego planu nie ma - zastrzegł.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl, PAP