Podsekretarz w ministerstwie traci departamenty. Olga Semeniuk o wymianie "piłek politycznych"

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Olga Semeniuk o odebraniu jej depertamentów przez Jarosława Gowina
Olga Semeniuk o odebraniu jej depertamentów przez Jarosława Gowina
wideo 2/5
Olga Semeniuk o odebraniu jej depertamentów przez Jarosława Gowina

Dziś Jarosław Gowin powołał zdymisjowaną przez premiera Annę Kornecką na pełnomocnika w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. - Anna Kornecka na stanowisku pełnomocnika ministra Jarosława Gowina to po prostu gra polityczna - oceniła w programie "Tak jest" w TVN24 Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Jak wskazała, sama cały czas czeka na telefon od wicepremiera Jarosława Gowina. - Żeby poinformował mnie oficjalnie, że faktycznie dwa departamenty zostały mi zabrane, kolejne dwa, bo początkowo miałam pięć - mówiła Semeniuk, która reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość.

Olga Semeniuk została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju na początku stycznia 2020 roku. Jak wynika z zarządzenia ministra Gowina z 3 sierpnia br., Semeniuk we wtorek straciła nadzór nad Departamentem Gospodarki Cyfrowej oraz Departamentem Dialogu i Partnerstwa Społecznego.

ZARZĄDZENIE MINISTRA

- Cały czas czekam na telefon od pana premiera Gowina, żeby poinformował mnie oficjalnie, że faktycznie dwa departamenty zostały mi zabrane, kolejne dwa, bo początkowo miałam pięć - powiedziała Olga Semeniuk.

Anna Kornecka z nową funkcją

Anna Kornecka została w piątek powołana przez wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina na funkcję pełnomocnika ministra do spraw inwestycji i Zielonego Ładu. Poinformował o tym w mediach społecznościowych Gowin. Dwa dni temu Kornecka została zdymisjonowana przez premiera z funkcji wiceministra w tym resorcie.

- Dzisiejsze ruchy Jarosława Gowina, dość nerwowe, są związane bezpośrednio z polityką i wymianą tych piłek politycznych – skomentowała Olga Semeniuk. - Dzisiaj wydaje się, że to jest odpowiedź dla pana premiera Mateusza Morawieckiego po zdymisjonowaniu (Anny Korneckiej - red.), a mieliśmy powody do tego, aby zdymisjonować (...), więc jest to po prostu gra polityczna – stwierdziła.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ W INTERNECIE W TVN24 GO

- Zapoznałam się z rozporządzeniem, które zostało przyjęte przez pana premiera Jarosława Gowina w kontekście powołania pani Anny Korneckiej na pełnomocnika i teraz jej rolą będzie wspieranie obszaru planowania przestrzennego, budownictwa i Zielonego Ładu. Jestem ciekawa, jakie będą konsekwencje, jakie będą produkty tego wspierania – mówiła podsekretarz stanu w MRPiT.

Jak przypominała, jest to drugi pełnomocnik w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. - Pierwszym jest pani Anna Budzanowska - wskazała Semeniuk. Jak czytamy na stronie resortu, pełni ona funkcję pełnomocnika ministra do spraw koordynacji wdrażania środków europejskich.

Zmiany w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii

W środę rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, ze premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Wcześniej też odniósł się do wypowiedzi Korneckiej, która we wtorek w TVN24 skrytykowała rozwiązania podatkowe proponowane w Polskim Ładzie. Jak mówiła wiceminister, Porozumienie "bardzo jasno stawia granice i sprzeciwia się tak gwałtownej podwyżce podatków".

Anna Kornecka na swoją dymisję zareagowała na Twitterze. "Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją" - napisała. O swoim odwołaniu mówiła też w rozmowie z reporterem TVN24.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości