Dwa nowe letnie połączenia lotnicze z Polski

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Sebastian Mikosz: sytuacja w branży lotniczej jest bardzo trudnaTVN24
wideo 2/7
TVN24Sebastian Mikosz: sytuacja w branży lotniczej jest bardzo trudna

Ryanair w lipcu uruchomi dwie nowe trasy z Gdańska na Kretę i Santorini w Grecji. Ma też zwiększyć częstotliwości lotów z Modlina na hiszpańską Majorkę - podano w komunikacie. Wcześniej o otwarciu nowych letnich tras powiadomili konkurenci irlandzkiego przewoźnika.

"Ryanair (...) dziś, 6 kwietnia, ogłosiła 2 nowe trasy z Gdańska na Kretę oraz na Santorini (oba połączenia realizowane będą dwa razy w tygodniu) oraz zwiększenie częstotliwości lotów z Warszawy Modlin na Majorkę do 3 tygodniowo (+ jeden lot)" - poinformował w komunikacie Ryanair.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Jak podał przewoźnik, nowe trasy oraz dodatkowe loty uruchomione zostaną w lipcu i staną się częścią rozkładu lotów Ryanaira z Polski na lato 2021.

Ryanair z Polski lata m.in. z lotniska Warszawa-Modlin, a także z Gdańska, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia, Łodzi.

Nowe trasy u innych przewoźników

Kilka dni temu uruchomienie nowych letnich tras zapowiedział też Wizz Air. Linia lotnicza wyjaśniła, że w te wakacje będzie można polecieć węgierską linią z Lublina i Poznania do Splitu oraz z Warszawy do Palmy na Majorce

Od 3 listopada br. biuro Itaka uruchomi z lotniska Katowice kolejne dalekodystansowe bezpośrednie połączenie czarterowe: na Malediwy. Obecnie z tego portu lotniczego można też polecieć z biurami podróży m.in. do Meksyku i na Dominikanę. Połączenie będzie realizowane należącym do PLL LOT Boeingiem 787-9 Dreamliner.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, opublikowanych pod koniec stycznia, w pierwszym półroczu ubiegłego roku najwięcej pasażerów w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym obsłużył Ryanair. Było to ponad 2,2 mln osób. Na drugim miejscu były Polskie Linie Lotnicze LOT - ponad 2 mln pasażerów. Wizz Air obsłużył ok. 1,7 mln pasażerów, co dało mu trzecią pozycję na liście.

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock