Duda: w sierpniu projekt ws. wieku emerytalnego

Z kraju

tvn24Prezydent elekt spotkał się w środę z szefem NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą, z którym rozmawiał m.in. na temat tego projektu

Prezydent elekt Andrzej Duda powiedział w środę, że po zaprzysiężeniu, jeszcze w sierpniu zamierza złożyć projekt ustawy dot. wieku emerytalnego. - To będzie mój absolutnie pierwszy projekt - oświadczył.

Prezydent elekt spotkał się w środę z szefem NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą, z którym rozmawiał m.in. na temat tego projektu.

W jakim czasie?

- Spotkanie dotyczyło przede wszystkim podstawowego zobowiązania jakie podjęliśmy z Komisją Krajową Solidarności w czasie kampanii wyborczej, dotyczącego ustawy obniżającej wiek emerytalny. Omawialiśmy założenia projektu, w jakim kierunku zmiany powinny podążać - powiedział Andrzej Duda po spotkaniu.

Dodał, że ustalono harmonogram prac, termin dalszych spotkań i termin w jakim będzie składany projekt. Prezydent elekt powiedział, że projekt jest prawie całkowicie gotowy. - Chciałbym, aby w sierpniu ten projekt został złożony. To będzie mój absolutnie pierwszy projekt - dodał. Zaprzysiężenie Dudy odbędzie się 6 sierpnia.

Co obiecał Andrzej Duda? Przypominamy jego propozycje gospodarczeTVN24 Biznes i Świat

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24