Doinwestują drogi krajowe i ekspresówki w siedmiu regionach

Z kraju

Szmit: priorytetem rządu jest budowa ciągów komunikacyjnych północ-południetvn24
wideo 2/5

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 16 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 99 milionów złotych. Zadania te będą realizowane w siedmiu województwach - poinformowało ministerstwo infrastruktury w czwartkowym komunikacie.

"Są to zarówno prace przygotowawcze do budowy dróg ekspresowych (S7, S16) jak i zadania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych, dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego" - napisano w komunikacie.

Jakie inwestycje

W województwie zachodniopomorskim poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 26 na odcinku Golenice - Myślibórz oraz w ciągu DK nr 23 na odcinku Suchlica - Sarbinowo oraz w miejscowości Cychry. Dla województwa warmińsko-mazurskiego przewidziano zadanie polegające na opracowaniu studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla S16 Olsztyn - Ełk. Ponadto rozbudowana ma zostać DK 53 na Szczytno - Olszyny, a w ramach zadania rozbudowany zostanie odcinek drogi krajowej o długości 5,4 km. Poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK 51 na odcinku Łojdy - Markiny i na DK 57 na odc. Wozławki - Troszkowo, na DK 16 w miejscowości Grzegorze i Prawdziska, na DK nr 58 w miejscowości Kaliszki i DK nr 57 w miejscowościach Ciemna Wola i Lutry.

Mapa drogowych inwestycjiMinisterstwo Infrastruktury i Budownictwa

Drogi na Mazowszu

W województwie podlaskim poprawione ma być bezpieczeństwo ruchu na DK 16 w miejscowości Jeziorki. W województwo mazowieckie przewidziano sfinansowanie pierwszego etapu prac dla drogi S7 Płońsk - Warszawa. Chodzi o opracowanie materiałów do decyzji środowiskowej, opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj. Na drogach Mazowsza ma zostać poprawione bezpieczeństwo na ruchu na siódemce w miejscowości Pamiątka, na DK 19 w miejscowości Mszanna, na DK 92 w miejscowościach Lisice, Paprotnia, Seroki Wieś. W województwo lubelskie sfinansowane zostaną prace zwiększające bezpieczeństwo ruchu na DK 74 w miejscowości Horyszów, na DK 74 w miejscowości Płoskie i na DK nr 76 w miejscowości Jamielnik-Kolonia. W województwie małopolskim poprawa bezpieczeństwa ruchu nastąpi na DK 7 w miejscowości Libertów i na DK 9 w miejscowości Kolbuszowa Górna.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Raporty: