Szybciej przez Małopolskę. Jeden z najbardziej zatłoczonych odcinków do przebudowy

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/6

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 94 w Olkuszu. Droga jest jedną z najbardziej zatłoczonych w Małopolsce. Średnie dobowe natężenie ruchu na tym odcinku waha się od 22 do 25 tysięcy pojazdów.

- Zdecydowałem, że DK 94 zostanie przebudowana, szacowana wartość tej inwestycji to 114 mln zł. Ostatni odcinek trasy przez Olkusz, o długości 4,5 kilometra, będzie realizowany – powiedział cytowany w komunikacie resortu minister Andrzej Adamczyk.

O inwestycji

Inwestycja obejmuje dwujezdniowy olkuski odcinek drogi krajowej 94 o długości około 4,3 km. Rozbudowa rozpocznie się w rejonie Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław", a zakończy w rejonie skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Pakuską. Jak poinformowano, w ramach rozbudowy podniesione zostaną parametry nośności drogi do 115 kN/oś. Zadanie obejmuje też szereg inwestycji poprawiających przepustowość i bezpieczeństwo ruchu. Przebudowane zostaną skrzyżowania, na których między innymi zainstalowana będzie sygnalizacja świetlana oraz zatoki autobusowe. Powstaną też nowe chodniki i ciągi pieszo rowerowe, zainstalowane zostaną również ekrany akustyczne. Szacunkowy łączny koszt inwestycji wynosi 113,9 mln zł, a jej realizacja zaplanowana jest na lata 2020–2021.

Droga krajowa 94 w Olkuszu będzie przebudowanamapy Google

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Premia/Wikipedia (CC BY-SA 3.0)