Uwaga na SMS-y od oszustów. "Apelujemy o nieodpowiadanie"

Z kraju

Ekspertka o oszustwach internetowychTVN24 BiS
wideo 2/3

Oszuści mają nową metodę działania. Tym razem podszywają się pod pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W wysyłanych wiadomościach SMS przekazywana jest fałszywa sugestia, jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

ARiMR w komunikacie zamieściła treść wiadomości od oszustów.

"(...) Pana tegoroczny wniosek o dopłaty został wytypowany do szczegółowej kontroli, w tym kontroli na miejscu. Do centrali ARIMR wpłynął anonim dotyczący fałszywych deklaracj w Pana tegorocznym wniosku" - czytamy w SMS-ie (pisownia oryginalna).

"Mam możliwość usunięcia pana z listy beneficjentów wytypowanych do kontroli. Jeżeli jest pan zainteresowany to proszę o wystawienie w dniu dzisiejszym po godz. 18:15 czeków BLIK ważnych 24 h każdy na kwotę 2 tys. zł i przesłanie ich wraz z pinem zwykłym smsem na ten numer" - dodano w wiadomości.

Agencja zaleca, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości i nie oddzwaniać na numer, z którego wysyłane są wiadomości. Dodano, by nie podejmować również żadnych czynności opisanych w SMS-ach.

"Apelujemy o nieodpowiadanie na takie wiadomości" - radzą przedstawiciele agencji.

Dopłaty bezpośrednie

ARiMR poinformowała, że zaliczki na poczet tegorocznych dopłat bezpośrednich będą wypłacane od 16 października do 30 listopada.

Od poniedziałku, 2 grudnia agencja rozpocznie wypłatę pozostałej części należnych rolnikom dopłat.

"ARiMR dołoży wszelkich starań, by należne rolnikom dopłaty trafiły do nich możliwie szybko" - wskazano.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock