Kowalski dłużej przetrwa bez pracy. Ma więcej "na czarną godzinę"

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatKowalski dłużej przetrwa bez pracy. Ma więcej "na czarną godzinę"

Polacy wreszcie czują poprawę kondycji domowych budżetów i zaczynają odkładać pieniądze na czarną godzinę - informuje czwartkowy "Puls Biznesu".

W corocznym badaniu grupy ubezpieczeniowej Genworth nt. subiektywnego poczucia bezpieczeństwa finansowego Polaków widać przełom.

Nadal wypłacalne

38 proc. ankietowanych uważa, że od chwili utraty pracy przez najlepiej zarabiającego członka gospodarstwa byliby w stanie regulować zobowiązania finansowe jeszcze co najmniej przez kwartał. To aż o 15 pkt proc. więcej niż rok temu. Z kolei odsetek osób, które nie utrzymałyby się nawet przez miesiąc po utracie zajęcia spadł z 22 do 12 proc. To sygnał, że Polacy są dziś lepiej przygotowani na wypadek bezrobocia – zauważa "PB". Polacy z roku na rok doceniają poprawę swojej kondycji finansowej. Pod koniec 2012 r. tylko 7 proc. uważało, że sytuacja ich gospodarstwa poprawi się w kolejnym roku. Po 12 miesiącach oceniało ją dobrze już 25 proc. i taki sam odsetek uznał, że rok 2014 będzie lepszy, a po roku znów więcej osób – aż 38 proc. – oceniło go pozytywnie.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com