Dominika Kulczyk przejmuje stery w rodzinnej firmie

Z kraju

Dominika Kulczyk ma bogate doświadczenie menedżerskie i nadzorcze związane z realizacją międzynarodowych przedsięwzięć

Dominika Kulczyk została przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Zastąpiła na tym stanowisku prof. Waldemara Frąckowiaka. To kolejny etap przejmowania przez spadkobierców Jana Kulczyka zarządzania grupą inwestycyjną.

Dominika Kulczyk od czerwca 2013 roku pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej KI, przygotowując się od 2015 roku do objęcia funkcji przewodniczącej. Jej nominacja na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Kulczyk Investments jest kolejnym etapem przejmowania zarządzania przez spadkobierców Jana Kulczyka.

Doświadczenie menedżerskie

Dominika Kulczyk ma duże doświadczenie menedżerskie i nadzorcze związane z realizacją międzynarodowych przedsięwzięć. W grupie Kulczyk Investments od kilkunastu lat koordynuje działania z obszaru odpowiedzialnego biznesu i relacji międzynarodowych. Od czerwca 2013 roku była członkiem RN Kulczyk Investments.

W skład Rady Nadzorczej Kulczyk Investments wchodzą ponadto: Waldemar Frąckowiak, 
dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak.

Prezesem zarządu Kulczyk Investments od stycznia 2014 roku jest Sebastian Kulczyk.

Pomoc potrzebującym

Dominika Kulczyk jest współzałożycielką i prezesem ogólnoświatowej organizacji filantropijnej Kulczyk Foundation, która współpracuje z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, wspiera projekty infrastrukturalne i inwestycje społeczne.

Jest także fundatorką, współzałożycielką i wiceprezesem polskiego oddziału Green Cross International, trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej, którą w 1993 r. założył Michaił Gorbaczow. Jest także członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland - największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Jest prezesem 
i współzałożycielką grupy firm doradczych Values, prezesem zarządu Polsko Chińskiej Rady Biznesu, członkiem forum Crans Montana Young Leaders for Tomorrow. Dominika Kulczyk jest autorką serii programów telewizyjnych „Efekt Domina”, które emitowane są w ogólnopolskiej telewizji TVN 
i popularyzują idee pomocy najbardziej potrzebującym na całym świecie.

Dominika Kulczyk jest absolwentką kierunku Sinologii w Katedrze Orientalistyki i kierunku Politologii na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kontynuowała naukę na Uniwersytecie w Szanghaju oraz Uniwersytecie Pekińskim. Wiedzę w zakresie Strategicznej Filantropii zdobywała m.in. w Rockefeller Foundation w Nowym Jorku.

W opublikowanej w poniedziałek przez tygodnik "Wprost" liście stu najbogatszych Polaków, Dominika Kulczyk wraz z bratem Sebastianem znaleźli się na pierwszym miejscu z majątkiem wycenianym na 16,5 mld zł.

Lista najbogatszych Polaków. Na szczycie rodzeństwo Kulczyków:

Lista najbogatszych Polaków. Na szczycie rodzeństwo Kulczykówtvn24

Autor: tol//ms / Źródło: tvn24bis.pl