Dokumenty w weekend w TVN24 BiS

Z kraju

Flickr | Gage SkidmoreDonald Trump budzi skrajne emocje

W najbliższy weekend zabierzemy widzów TVN24 BiS w najbardziej pasjonujące zakątki naszej planety. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, czy Donald Trump może być dobrym prezydentem USA. Zastanowimy się również nad sposobami rozwiązania problemu przemocy w sieci.

DOKUMENTY W TVN24 BIS

SOBOTA, 7.05

08.00 Podróże z Pasją: Fidżi

Seria dokumentów Podróże z Pasją zabiera widza do unikalnych, ekscytujących i spektakularnych miejsc, które każdy pasjonat podróży pragnie odwiedzić. Jest to wspaniała mieszanka mieszczańskiego świata, lokalizacji wypoczynkowych i przygody.

09.00 Ewa Ewart poleca. Przemoc w sieci

Film ukazuje historię rodziców, którzy stracili swoje dzieci przez przemoc w sieci. Dokument skrupulatnie opisuje ten problem i szuka odpowiedzi, dlaczego tak jest.

13.00 Ukryty wszechświat (premiera)

Dwadzieścia pięć lat temu, NASA uruchomiła jeden z najbardziej ambitnych eksperymentów w historii astronomii: Teleskop Hubble'a. Film opowiada niezwykłą historię teleskopu, który na zawsze zmienił nasze rozumienie wszechświata.

17.00 Ewa Ewart poleca. Świat według Russia Today

Kanał telewizyjny Russia Today wystartował w 2005 roku. Został stworzony, aby przybliżyć rosyjskie spojrzenie na świat i jego wydarzenia w kontrze do takich kanałów jak CNN, BBC World czy Al Jazeera.

20.00 Ewa Ewart poleca. Prawdziwe oblicz Chin: Dobrobyt po chińsku (premiera)

Reporterka Billie Porter bada, jak szybko obecny boom w Chinach zmienia życie ludzi. W tętniącym życiem Guangzhou spotyka walczących pracowników migrujących ze wsi i super-bogatych właścicieli samochodów. Na tropikalnej wyspie obserwuje, jak turystyka dynamicznie się rozwija i tworzy nowe miejsca pracy. Billie próbuje plażowego życia w stylu chińskim, odwiedza największe na świecie bezcłowe centrum handlowe i drugi co do wielkości ośrodek golfowy.

21.00 Ewa Ewart poleca. Donald Trump i Spółka (premiera)

Odkąd ogłosił swoją kandydaturę, Donald Trump jest wszędzie. Zdaje się że dla niego nic nie jest tematem tabu. Jak to możliwe że miliarder stał się ulubieńcem Amerykanów, a jego wyborcy podróżują setki mil, aby go zobaczyć? Aby zrozumieć ten fenomen, podróżujemy po całym kraju przez 200 dni. Sięgamy po pełen obraz tej niezwykłej postaci, porozmawiamy z jego przyjaciółmi z dzieciństwa i obecnymi miliarderami. Nie zabraknie jego krytyków i tych, którzy doświadczyli pracy z nim. Jakim prezydentem byłby Donald Trump?

NIEDZIELA, 8.05

07.20 Podróże z Pasją: Odcinek Specjalny, cz. 1

08.30 Podróże z Pasją: Odcinek Specjalny, cz. 1

09.30 Dyskretny urok Hawany

Hawana, stolica Kuby, jest wyjątkowym miastem. Od konkwistadorów do rewolucjonistów, spotykamy się na skrzyżowaniu kultur amerykańskich i afrykańskich. Jej historia wnika również w historie wielkich gwiazd filmowych, hollywoodzkich złotych lat i skupia w sobie ducha Al Capone, Meyera Lansky'ego czy Lucky'ego Luciano. Każda wizyta w tym mieście jest niezapomnianą muzyczną podróżą w otoczeniu amerykańskich klasycznych samochodów i cudów architektonicznych z lat 30.

11.00 Bangkok: miasto szczęśliwe

Bangkok, stolica Tajlandii, to bardzo nowoczesne miasto. Miesza się tu wiele regionów kulturowych, pokazując swoją bogatą przeszłość kulturową. Jednocześnie miasto nadzoruje quasi-futurystyczny rozwój - który udało się dostosować do jego charakterystycznego stylu życia i tradycji jego przodków.

Poza obrazkami niczym z widokówek "Miasto Aniołów", ma wiele do zaoferowania, dla wszystkich którzy chcą odkryć fascynujący świat historii wymieszanej z teraźniejszością.

17.25 Ukryty wszechświat

20.00 Ewa Ewart poleca. Konopie

20.30 Ewa Ewart poleca. Dzieci Malawi

21.00 Ewa Ewart poleca. Prawdziwe oblicze Hillary Clinton

22.00 Ewa Ewart poleca. Donald Trump i Spółka

23.15 Ewa Ewart poleca. Skazani na izolację

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Flickr | Gage Skidmore