Łatwiej nad morze. W środę otwarcie odcinka trasy S7

Z kraju

Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/6

W środę zostanie oddany do ruchu ponad 11-kilometrowy odcinek S7 Rychnowo - Olsztynek - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek ten to część inwestycji o łącznej długości ok. 20,1 km, która została podzielona na dwa zadania: C1 Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) i C2 Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km). Pierwszy z nich został oddany do ruchu w sierpniu tego roku.

Inwestycja polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska.

Inne inwestycje

Oddanie do ruchu odcinka Rychnowo - Olsztynek to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków.

Łącznie z odcinkiem drogi, który zostanie udostępniony w środę, w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km tej trasy na odcinkach: Elbląg - Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek - Nidzica (31,3 km), Nidzica - Napierki (22,7 km), Ostróda Południe - Rychnowo (8,8 km) oraz Rychnowo - Olsztynek Zachód (11,2 km).

W budowie znajdują się obecnie jeszcze odcinek S7 Ostróda Północ - Ostróda Południe. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w tym roku. W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie w klasie drogi ekspresowej.

Do ruchu zostanie oddany odcinek S7 Rychnowo - OlsztynekGDDKiA

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter - @GDDKiA